Ak aj vy patríte k ženám, ktoré majú na svojho doktora desiatky otázok, no hanbia sa spýtať, čítajte ďalej. My sme totiž odpovedali na niekoľko otázok, ktoré ste sa možno báli opýtať.


Potrebuje žena orgazmus na to, aby počala?

Nie. Milióny žien má problémy s vyvrcholením počas sexu, no napriek tomu otehotnejú. Nebojte sa teda, určite vám to nezabráni v tehotenstve. Je pravda, že ak by ste počas milovania vyvrcholili, stiahnutie svalov môže zaviesť spermie k vajíčku ľahšie, no určite to nie je dôvod, prečo možno nedokážete počať.


Ako často by ste mali súložiť, aby ste počali?

Ideálne aspoň tri-štyrikrát týždenne.


Aká je najlepšia sexuálna poloha na otehotnenie?

Nezáleží na tom. Akákoľvek pozícia, pri ktorej sa cítite dobre a vďaka ktorej si milovanie užijete.


Môže príliš veľa sexu ohroziť tehotenstvo?

Niektoré ženy si myslia, že ak sa budú milovať so svojim priateľom častejšie, nebude produkovať dostatok spermii. Opak je pravdou, ak chcete otehotnieť, čím viac sexu budete mať, tým máte vyššie šance.


Môžete používať lubrikanty?

Pri snažení sa o bábätko je lepšie sa im vyhnúť. Ak ich však naozaj potrebujete, kúpte si špeciálne, vhodné pre páry, ktoré sa snažia otehotnieť.


Ako zastaviť vytekanie ejakulátu z vagíny?

Je dobré, ak budete po súloži aspoň dvadsať minút ležať a určite si nevymývajte pošvu. Na druhej strane, je úplne normálne, že ejakulát z vagíny vyteká. Spermie sú dostatočne rýchle na to, aby sa dostali k vajíčku a určité tekutiny jednoducho vytiecť musia.


Kedy je najlepšie milovať sa?

Najlepšie na počatie je ráno. Možno máte rozvrh, ktorý na to nie je ideálny, no práve vtedy muži produkujú najviac testosterónu, čo pomáha počatiu.


Záleží na dĺžke súlože?

Nie. Ako dlho vydržia, ako veľký je ich penis, ani koľko spermií produkujú neovplyvní počatie bábätka.


Môj partner sa nemôže urobiť, čo spraviť?

Dôvodom je pravdepodobne stres. Napriek tomu, že obaja chcete bábätko, určite nepomáha ani jemu a ani vám, neustále rozoberať plodné a neplodné dni, menštruáciu, polohy na počatie a podobne. Uvoľnite sa a snažte si to užiť!


A čo orálny sex?

Ak chcete počať bábätko, na orálny sex by ste mali počas tých najplodnejších dní zabudnúť. Sliny totiž môžu poškodiť spermie a ich cestu k vajíčku.