Reklama

Tragédia na Spiši: Mama gymnazistu Samuela v osudný deň telefonovala do školy: Čo povedala?

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Takto vyzerá izba spomienok zriadená na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi
    Zdroj: IPčko

    Denník PLUS JEDEN DEŇ zisťoval, či sa rodičia Samuela po tragickom skutku spojili so zástupcami školy. Jeho matka mala v osudný deň naplánované stretnutie s vedením školy. Po tom, čo sa incident odohral, zavolala do školy s otázkou: „Ešte mám prísť do školy?“ Odpoveďou jej však bolo, aby už nechodila.

    Vytvorili izbu spomienok

    Tragédia hlboko zasiahla študentov gymnázia, pričom jej spracovanie bude u mnohých trvať veľmi dlho. Niektorí študenti bojujú s hnevom, iní so smútkom alebo strachom. Psychológovia sa aktívne snažia pomôcť im znova si uvedomiť, že aj v prostredí školy je možné zažiť pozitívne emócie.

    FOTO v galérii.

    Pre žiakov boli sprístupnené individuálne konzultácie a vytvorená špeciálna izba spomienok. Táto miestnosť bola navrhnutá ako bezpečný priestor, kde mohli vyjadriť svoje pocity prostredníctvom rôznych techník – na plátnach kreslili svoje emócie, k dispozícii mali mäkké vankúše, hry alebo možnosť otvorene sa porozprávať. Študenti mohli v izbe stráviť toľko času, koľko potrebovali, či už pri rozhovoroch, alebo spomienkach.


    „Naším cieľom bolo pomôcť im zamyslieť sa a identifikovať svoje pocity. Pripravovali sme ich na zvládanie náporu emócií, ktorý je v týchto dňoch prirodzený, a učili sme ich stabilizačné techniky,“ vysvetlila pre PLUS JEDEN DEŇ psychologička Lenka Kvašňáková.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      Vražda učiteľky a študentky na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi: Prvý deň v škole

      Riaditeľka školy Anna Kromková vyjadrila veľké uznanie za prácu intervenčného tímu a Centra poradenstva a prevencie z Kežmarku. Zamestnanci centra sa intenzívne venovali aj žiakom základnej školy, konkrétne ročníkom 7. až 9. Izbu spomienok označila za výborný nápad, ktorý študentom poskytol potrebnú podporu v náročných chvíľach.

      Špeciálnu pozornosť venujú aj tretiackej triede, kde sa odohral útok. Trieda prechádza rozsiahlymi úpravami, aby nevyvolávala spomienky na tragédiu. „Minister školstva vyčlenil príspevok, ktorý zašle zriaďovateľovi. Kompletne sa prerobí trieda aj chodba,“ uviedla riaditeľka, pričom zdôraznila, že tieto zmeny sú nevyhnutné na obnovu pocitu bezpečia a pohody pre študentov aj učiteľov.

      Strana

      4/4

      Autor článku

      Online magazín pre štýlové ženy. Venuje sa najmä témam ako krása, móda, životný štýl, vzťahy, domácnosť a rodina.
      Reklama