Každý to o nej vedel. Keď stará veštkyňa niekomu zo susedov niečo povedala, všetko sa do bodky splnilo. Spočiatku som sa bála stretnúť ju na chodbe, pretože svoje predpovede chrlila na človeka bez varovania," rozpráva Alena. Našťastie sme sa dlho len zdravili.

Raz si ale všimla moje dlhé vlasy, dlho si ich prezerala a povedala: Máš pekné vlasy, dievča, chráň si ich. Nič viac, nič menej. Nevedela som, čo si mám o tom myslieť. To určite, baba jedna, povedala som si a naschvál som sa objednala ku kaderníčke. Veď s mojimi vlasmi sa nemôže nič stať! Žiaľ, kaderníčka bola príšerná. Farba, strih, bolo mi do plaču. Chodila som skoro v čiapke.

 

A od tej doby som sa obávala toho, čo mi tá čarodejnica povie nabudúce, a vyhýbala som sa jej. Vydržalo mi to pár týždňov, než sme sa stretli znova. "Zajtra nechoď von!" vyštekla na mňa. To už som sa naozaj vydesila. Na druhý deň som sa ospravedlnila v práci. Čakala som všetko,nehoduu, výbuch, plamene v našej kancelárii a sedela som doma ako zarezaná. Okolo jednej hodiny popoludní niekto zazvonil. Skoro som omdlela od strachu a čakala najhoršie správy. Bol to ale len kuriér, ktorý potreboval doručiť balík susedom.

Mladý muž sa Alene zapáčil hneď na prvý pohľad. Znie to neuveriteľne, ale na druhý deň sme sa stretli a odvtedy spolu chodíme. Čarodejnici som kúpila tortu a kyticu a už sa jej nebojím. Naopak, vyzerám ju na chodbe, ona totiž určite hneď spozná, či som už tehotná.