A zjavne sa mala brániť dôslednejšie a viac, lebo... Svojho pána Božského stretla pred piatimi rokmi. Nebola to láska na prvý pohľad, spočiatku si od Stana držala odstup. Vtedy jej ho predstavil spolužiak zo strednej školy na jednom večierku. Vraj je to známy a šikovný podnikateľ. Navyše sa pred časom rozviedol a hľadá priateľku na spoločné návštevy divadiel a na dovolenku v cudzine. Celkom si padli do oka. V tom čase tiež bola bez priateľa, jej muž pred niekoľkými mesiacmi zomrel pri autonehode. Pomaly sa začala s jeho smrťou zmierovať. Nechcela síce hľadať nikoho ďalšieho, ale podvedome túžila po niekom, s kým si napríklad bude môcť vyjsť do spoločnosti. Toto jej naozaj chýbalo. A Stano jej nároky spĺňal. Rovnako totiž netúžil po novom vzťahu.

Vilma bola v tom čase sebestačná, po manželovi zdedila stavebnú firmu, ktorá vcelku prosperovala. Peňazí teda nikdy nemala nedostatok. Stano bol milý, okúzľujúci a hlavne veľmi zábavný spoločník. Párkrát spolu skončili aj v posteli, ale obaja to označili iba ako fyzickú potrebu. Zubami-nechtami sa bránila tomu, aby sa doňho zamilovala. Bolo jej s ním čoraz príjemnejšie, to musela uznať. Keď ju raz nečakane prekvapil doma s tým, že sa musí poradiť, ako ďalej, bola vlastne pyšná na to, že mu je natoľko blízka, aby s ňou riešil svoje súkromné starosti. Problém spočíval v tom, že sa jeho syn dostal do veľkých dlhov, ktoré si nakopil hraním na automatoch. Hrozil mu rozvod. Stano sa snažil všetko za každú cenu urovnať. Prišiel ju vlastne poprosiť, či by mu nepožičala na dva mesiace určitú čiastku, ktorú by za syna zaplatil veriteľom. Veľmi sa jej do toho nechcelo, ale Stano ju uprosil. Na druhý deň na jeho účet previedla celých osemtisíc eur. Stano jej ďakoval, vzal ju na večeru, do divadla, prežili spolu vášnivú noc.

Takto skvele to fungovalo ešte asi dva týždne. Za ten čas zistila, že sa doňho zamilovala až po uši. Keď sa však po troch mesiacoch zmienila o tom, že by mal peniaze vrátiť, začal sa vyhovárať, posúval termíny a nakoniec jej prestal brať telefóny. Peniaze od neho nikdy nedostala. Hoci to bola nemalá čiastka, našťastie ju nezruinovala a poradila si aj bez nej. Len si doteraz hovorí, ako len mohla byť taká hlúpa a tak naivne mu sadnúť na lep! Po tejto skúsenosti to už u nej majú chlapi o dosť ťažšie...