Zamilovala som sa do ženatého šéfa. Keď som mu prezradila, čo k nemu cítim, zareagoval inak, než som čakala.

Po skončení vysokej školy som si našla prvú prácu. Bola som vzrušená. Dievča z vidieka vo veľkomeste... Nevedela som sa dočkať, kedy začnem svoj nový život! A najmä, čo všetko ma v ňom čaká. S priateľom som sa rozišla ešte na gymnáziu a odvtedy som si nikoho nenašla. Veľmi som túžila po láske, po silnom mužovi, do ktorého sa bláznivo zamilujem.

 

V práci to nebolo jednoduché. Nemala som žiadne skúsenosti, bola som nesmelá a vystrašená. Napriek tomu sa mi podarilo získať skvelé miesto, o akom snívali aj ľudia s dlhoročnou praxou. Kolegovia mi závideli. Kritizovali ma a pri každej príležitosti zosmiešňovali. To, že som bola talentovanejšia než oni, zaujímalo len nášho šéfa Michala. S výnimkou 2 starších kolegýň to bol iba on, kto mal pre mňa pár pekných slov. Vždy ma povzbudzoval, všímal si moje výsledky, a keď sa mi niečo podarilo, nezabudol môj výkon pochváliť.

Nečudo, že som sa do neho postupne zamilovala. Jeho prítomnosť mi dodávala pocit istoty a bezpečia. Keď som ráno začula jeho hlas, rozbúchalo sa mi srdce. A keď na mňa uprel ten hlboký pohľad modrých očí, červenala som sa ako pubertiačka... Vedela som, že je ženatý, ale ja naivka som si myslela, že stále nemajú deti preto, lebo osud ho chcel spojiť so mnou...

Zaľúbila som sa do svojho šéfa.
Zdroj: Shutterstock

Už som to pred ním nemohla tajiť

Bola som taká zamilovaná, až sa mi zahmlievalo pred očami. Doslova. Jedného dňa sme spolu obedovali vo firemnej jedálni a ja som sa mu priznala. Odhalila som mu svoje city, inak to nešlo! Už som to nedokázala v sebe ďalej dusiť. Každý večer som zaspávala s myšlienkou na jeho oči, pery, ruky... Vedela som, že ak to nezačnem riešiť, zbláznim sa. Michal prestal jesť, očividne sa začal cítiť nepríjemne a dokonca očervenel! Povedal, že si musí premyslieť, čo som mu povedala a porozprávame sa o tom o pár dní.

Dva dni sa mi vyhýbal a ja som sa cítila strašne. Už mi napadlo aj to, že som sa pričinila o svoju výpoveď. Ale nestalo sa tak. Konečne ma zavolal do svojej kancelárie, pozrel mi do očí a povedal: "Si nádherná a talentovaná žena. Stala si sa jednou z mojich najdôležitejších zamestnancov a tvoja práca by mi tu naozaj veľmi chýbala. Práve preto s tebou budem naďalej chodiť na obedy a rozprávať sa, ale len o práci. Toto ti musí stačiť, Janka. Milujem svoju ženu a nikdy by som neurobil nič, čím by som ju takto zranil."

Zaľúbila som sa do svojho šéfa.
Zdroj: Shutterstock

Myslela som si, že sa prepadnem pod zem

Bolo to hrozné! Jeho monológ bol pre mňa ako studená sprcha, ale priznajme si, nutne som ju potrebovala. Spamätala som sa a našťastie sme zostali skvelými kolegami. Odvtedy sa ženatým mužom vyhýbam a ani mi nenapadne flirtovať s nimi. Vždy si spomeniem na Michalove slová a dokonca aj dnes sa pritom červenám od hanby.

O rok som spoznala Juraja, slobodného muža, ktorý ma dostal svojou charizmou a schopnosťou rozosmiať ma. Sme spolu šťastní, plánujeme svadbu a Michal nám drží palce. Na svadbu ho chcem pozvať spolu s manželkou a dcérou, ktorá sa im medzitým narodila. Som rada, že som nerozbila fungujúce manželstvo...

Jana