Každý jej šperk je originál a každému venuje hodiny poctivej mravčej práce. Danka pochádza zo Šurian, a od svojich vysokoškolských čias žije v Bratislave, kde sa zrodila aj jej veľká vášeň.

„Technikou šitého šperku som začala tvoriť v rámci akejsi psychohygieny po pracovnom dni. V tom čase všetky šperky smerovali do rúk kamarátok či kolegýň,“ spomína na začiatky Dana.

„Postupne ma oslovovalo čoraz viac ľudí a ten dopyt ma zaskočil. Zlom nastal, keď som odchádzala na materskú dovolenku. Vtedy som si povedala, že začnem svoje výtvory zverejňovať a na Facebooku som založila stránku pre fanúšikov. Bolo to na konci roka 2014. Zo záľuby, ktorou som si chcela spestriť dni na materskej, sa stalo plnohodnotné podnikanie a dnes aj jediný zdroj môjho príjmu,“ hovorí s úsmevom Danka.

Výroba šperkov baví aj jej štvorročnú dcérku Elu. „Najväčšou výhodou práce doma je to, že môžem byť s dcérkou vždy, keď to potrebujem.
Výroba šperkov baví aj jej štvorročnú dcérku Elu. „Najväčšou výhodou práce doma je to, že môžem byť s dcérkou vždy, keď to potrebujem."
Zdroj: Ivo Herčík