Americké mesto Gower v štáte Missouri láka mnoho pútnikov, ktorí veria, že v malom miestnom benediktínskom kláštore sa stal zázrak.

Kláštor navštevuje mnoho pútnikov, chcú vidieť údajný zázrak na vlastné oči.
Zdroj: Twitter/OhlendorfRyan

Na miesto, ktoré predtým navštevovalo 20 ľudí denne, od exhumácie rehoľnej sestry zavíta aj 1000 návštevníkov každý jeden deň. Za jeden víkend ich podľa denníka Daily Mail narátali 20-tisíc. Veriaci sa zosnulej mníšky dotknú a modlia sa.

Správa o exhumácii pozostatkov sa stala hitom sociálnych sietí a o udalosti sa začalo hovoriť ako o "zázraku v Missouri". Nápis vedľa tela, ktorý je obklopený kvetmi, upozorňuje: "Prosíme, buďte opatrný, keď sa dotýkate tela sestry, najmä jej nôh."

Mestečko Gower v USA sa stalo fenoménom po tom, ako v miestnom kláštore exhumovali telo mníšky Wilhelmíny Lancasterovej (†95).
Zdroj: Twitter/Jonatan Lesarge

Mníšky rádu Benediktínok sestry Márie, kráľovnej Apoštolov, sa rozhodli exhumovať telo zakladateľky rádu Wilhelminy Lancasterovej. Jej rakvu vybrali po štyroch rokoch z hrobu a chceli ju položiť pred oltár.

Avšak, akonáhle rakvu otvorili, zostali v šoku: čakali, že v nej nájdu už len kosti, no telo ostalo po mnohých rokoch takmer úplne neporušené. Mníška sa od roku 2019, kedy zomrela, takmer nezmenila a známky rozkladu sú na mŕtvole minimálne.

Sestry opatrne vybrali telo z rakvy. Kostrové pozostatky mali vážiť asi len10 kilogramov. Namiesto toho sestry dvíhali telo, ktoré podľa ich odhadov vážilo takmer 50 kíl, povedala rádová abatyša.