Jessica-Mae Harnett si v detstve prežila hotové peklo. Ako trojročná prišla o všetky svoje vlasy. Lekári to vtedy prikladali stresu, no to nedávalo zmysel, keďže bola taká mladá. Potom jej vlasy narástli opäť, no zas vypadli... Vtedy to však neriešila, lebo bola ešte stále dieťaťom.

Keď sa to však stalo neskôr, prišlo peklo. Jessica bola odvážna a začala nosiť parochne, no deti v škole boli také zlé, že jej ich stále sťahovali. „No potom sa to stalo, keď som mala dvanásť rokov. Zobudila som sa a na vankúši boli všade moje vlasy. Začala som sa česať a oni iba padali a padali. Neskutočne som plakala, bolo to hrozné, deti boli ku mne v škole zlé a stále sa mi posmievali,“ spomína.

Dnes je z nej poriadna kočka.
 

Jessica trpí alopeciou, čo je v preklade vypadávanie vlasov. Toto ochorenie ju trápi už odmalička a nemala to ľahké. Deti jej buď sťahovali parochňu alebo ju volali rakovinové dievča, no z Jessicy vyrástla nádherná žena a dnes ju už tieto hlúpe posmešky netrápia.

Vlasy jej totiž dorástli naspäť a teraz užíva viaceré vitamíny, aby prípadnému vypadnutiu zabránila. Väčšinou užíva vitamín C,D, B13 a viaceré iné výživové doplnky, vďaka ktorým jej vlasy opäť narástli.

Jessica zmenila svoj životný štýl a dúfa, že vlasy jej už nikdy nevypadnú.
 

Trvalo jej dlho, kým získala späť svoje sebavedomie a ako sama hovorí, vždy, keď ide kaderníčke, má z toho stres a nikdy si nedá odstrihnúť viac, než pár centimetrov. No práve preto, že z nej vyrástla krásna mladá žena sa rozhodla súťažiť aj v Miss a teraz chce rozprávať viac o probléme, ktorý jej doslova ničil detstvo.

Jessica totiž chce, aby sa o alopecii vedelo čoraz viac, aby ľudia za to iných nešikanovali a aby šírila osvetu o tom, čo môže vlasom a ich opätovnému rastu pomôcť.

Týmto chce inšpirovať všetky ženy trpiace rovnakými ťažkosťami.