Lauren si prežila doslova nočnú moru. Odrazu nebola schopná rozprávať, stáť na nohách a veľmi ťažko sa jej dýchalo. Jej brat okamžite zavolal sanitku, pretože nechápal, čo sa deje jeho sestre, ktorá predtým nemala žiadne zdravotné problémy.

Po všelijakých možných vyšetreniach lekári zistili, že má dve obrovské zrazeniny, ktoré sa nachádzali v pľúcach. Lekári krátko na to potvrdili, že zrazenina putovala z jej panvy až do pľúc a vytvorila sa ako následok užívania antikoncepčných tabletiek.

Lauren mala obrovské šťastie a môže ďakovať svojmu bratovi, pretože stačilo len málo a tieto zrazeniny ju mohli dokonca zabiť, a to všetko kvôli tabletkám, ktoré užíva státisíce žien denne.

Antikoncepčné tabletky ju skoro stáli život.
Antikoncepčné tabletky ju skoro stáli život.
Zdroj: Shutterstock

„Som šťastná, že som nažive. Stalo sa to tak náhle, nemala som žiadne príznaky, iba som odrazu takmer odpadla,“ hovorí.

Väčšina zrazením putuje od nôh a trvá celkom dlho, kým sa dostanú k pľúcam alebo srdcu. Keďže však jej zrazenina začala v panvovej časti, bola oveľa rýchlejšia. V momente, keď odpadla, zrazenina prechádzala jej srdcom.

„Môj tlak bol taký vysoký, že mi hrozili rôzne srdcové problémy, ak by zrazeniny lekári okamžite neodstránili,“ dodáva.

Antikoncepčné tabletky ju skoro stáli život.
Antikoncepčné tabletky ju skoro stáli život.
Zdroj: Shutterstock

Lauren sa celý čas cítila normálne, okrem toho, že sa jej horšie dýchalo. Bolo teda pre ňu skutočne zvláštne, byť odrazu pripútaná na lôžko v nemocnici. Našťastie všetky lieky zabrali a teraz je v poriadku, no kto vie, čo by sa stalo, keby jej brat nezavolal sanitku, alebo keby lekári neodhalili takúto rýchlo príčinu jej ťažkostí.

Lauren teraz varuje všetky ženy, aby boli opatrné, najmä ak užívajú rovnakú antikoncepciu celé roky, pretože aj to zvyšuje riziko zrazenín.