Známa rosnička z Maďarska Sylvia Barta sa lieči z ochorenia spôsobeného koronavírusom v domácom prostredí. Keď ju zaplavili pozitívne správy od fanúšikov plné podpory, rozhodla sa na svojej sociálnej sieti opísať, čím počas choroby prechádza. Ešte stále je veľmi slabá a s chorobou naďalej bojuje. Opísala aj nezvyčajné príznaky, ktoré ju najviac prekvapili. "Zmizli vône a chute, nič som necítila," priznala.

 

Na svojom Instagrame napísala, že už roky bojuje s autoimunitnou chorobou a je veľmi opatrná, napriek tomu sa nákaze nevyhla. Choroba sa u nej rozbiehala pomaly. Po dvoch týždňoch občasného pokašliavania si uvedomila, že sa niečo deje. Večer dostala horúčku a trápili ju veľké bolesti svalov. Nedokázala ani spať. Na druhý deň ráno okamžite informovala svojho zamestnávateľa, že nebude schopná prísť do práce.

"Hneď som sa ozvala aj lekárovi. Na jeho radu som okamžite zostala v dobrovoľnej karanténe. Celé dni som preležala v horúčkach, bolestiach, trápila ma zimnica. Potom som si všimla, že zmizli chute a vône, nič som necítila! Môj stav bol ako na hojdačke, horúčka odchádzala a vracala sa. Moji lekári požiadali o test na koronavírus. Medzitým zosilnel aj môj kašel, pálilo ma na hrudi a opäť som dostala horúčku. O niekoľko dní som sa dozvedela, že mám pozitívny výsledok."

Rosnička priznala, čo bolo pre ňu najťažšie. Musela dcérke oznámiť, že jej mamička bojuje s neznámou chorobou, ktorej priebeh je nevyspytateľný. Sylvia je vďačná svojim lekárom za to, že sa aj v tejto neistej situácii cíti v bezpečí. Všetkým radí, aby sa riadili príkazmi a odporučeniami úradov a pokiaľ sa dá, radšej zostali doma.