Tento príbeh sme vybrali práve preto, že ukazuje, ako aj v najtemnejších chvíľach môže pretrvať svetlo. Lawrence Singleton sa stal známym v 70. rokoch ako zlodej a násilník, ale medzi jeho zločinmi vyčnieval jeden z roku 1978, keď uniesol a šialene zmrzačil vtedy len 15-ročnú Mary Vincentovú.

Utekala z domu

V 15 rokoch sa jej rodičia rozviedli a ich rozchod nebol práve pre Mary najkrajší zážitok. Preto sa upla na partiu mladých, ktorí neboli vzorom dobrého správania. Začala utekať z domu, najprv na pár dní, niekedy aj na týždeň, a prespávala vonku alebo v autách. Našla si priateľa oveľa staršieho, ako bola ona, ktorého neskôr zatkli pre zločin znásilnenia iného dievčaťa.

Cesta do bezpečia?

Keď sa po čase vrátila domov, chcela žiť v pokojnom stabilnom prostredí. Nechcela sa túlať, ale ani žiť s mamou, tak sa rozhodla, že vycestuje za starými rodičmi, ktorý žili v Kalifornii v blízkosti Los Angeles. Mary žila v Nevade, čo bolo dosť ďaleko od jej cieľa, a rozhodla sa cestovať stopom, keďže peniaze nemala. V tom čase bolo cestovanie stopom dosť populárne a nepovažovalo sa ani za nebezpečné. Stopovala na viackrát, a keď už bola v Kalifornii na stanovišti pre stopárov s ďalšími mladými ľuďmi, zastavila im osudná modrá dodávka.

Takto vyzeral SINGLETON odsúdený za znásilnenie a vraždu, ale až oveľa neskôr, akoby ste čakali.
Zdroj: Profimedia

Omráčil ju kladivom

Aj keď bola dodávka veľká, 50-ročný šofér Lawrence Singleton povedal, že vezme iba Mary. A ona súhlasila. Bolo to jej najhoršie rozhodnutie v živote a malo katastrofálne následky. Počas cesty zaspala, a keď sa prebudila, bola noc a podľa značenia zistila, že sa vracajú a nejdú na juh, ako sa dohodli. Na jej naliehanie Lawrence auto otočil a pokračovali za jej starými rodičmi. Keď sa ocitli na opustenej ceste, povedal, že potrebuje ísť na záchod. Obaja vystúpili. Mary sa v jednom momente zohla, aby si zaviazala šnúrky, a v tej chvíli ju omráčil po hlave kladivom. Po prebudení bola zviazaná v zadnej časti dodávky zaparkovanej ešte ďalej od cesty.

Podrobnosti skutku na 2 strane čítajte, len ak vás násilie nerozrušuje!