Prežíval som krásne obdobie. S priateľkou Zuzanou som sa zoznámil ako 20-ročný u nás na diskotéke. Bol som naozaj rád, že som si našiel dievča ako ona. Bola milá, chápavá a mala ma rada so všetkými mojimi plusmi a mínusmi. Pred ňou som mal len jeden vážny vzťah, no neklapalo nám to, tak sme sa rozišli.

So Zuzanou bolo všetko iné. Trávili sme spolu takmer všetok voľný čas a plánovali si budúcnosť. Po dvoch rokoch známosti sme sa zasnúbili. Vedel som, že je to dievča na celý život. Obľúbili si ju aj moji rodičia a mama sa tešila, akú bude mať skvelú nevestu. Raz, keď mama oslavovala päťdesiatku, pozvala na našu chatu najbližšiu rodinu. Kúpili sme jej nádhernú kyticu a pobrali sa na oslavu. Keď sme dorazili, naši najbližší už sedeli za stolmi, živo diskutovali a prekrikovali jeden druhého. Zagratulovali sme mame a šli sa zvítať s rodinou. Pohľad mi padol na bratranca Lukáša, ktorého som už pár rokov nevidel, lebo pracoval v zahraničí.

So snúbenicou Zuzanou sme mali pred svadbou a bol som ten najšťastnejší človek na svete...
Zdroj: Shutterstock

Vtedy som ešte netušil, čo ma čaká. Predstavil som mu Zuzanu a prisadli sme si k nemu. Aj slepý by si všimol, že sa mu Zuzana páči, neustále po nej pokukoval. Mne v tom momente lichotilo, že mám také pekné dievča. S Lukášom sme sa zhovárali dobré dve hodiny, veď sme sa nevideli celú večnosť. Potom Zuzana zahlásila, že nás na chvíľu opúšťa, lebo si musí ísť zavolať. Vtedy som sa zodvihol aj ja a šiel sa prihovoriť krstnému. A to bola osudová chyba! Nemal som tam Lukáša nechávať „bez dozoru“. Keď Zuzana neprichádzala, šiel som ju pohľadať. Nemohol som ju nikde nájsť a začínal som byť nervózny. Volal som jej na mobil, ale zakaždým ma len zrušila. Šiel som teda za Lukášom, nech mi ju pomôže hľadať. No na moje veľké prekvapenie sa vyparil aj on.

Podviedla ma s mojím bratrancom.
Zdroj: Shutterstock

Už som bol naozaj nervózny. Asi po hodine sa Zuzana vrátila. Ospravedlnila sa, že jej prišlo nevoľno, a tak sa šla poprechádzať. Taký som bol rád, že je opäť pri mne! Oslava sa skončila asi o jedenástej večer. Rodičia ostali na chate a my sme sa pobrali k nám. Zuzana išla do sprchy a ja som sa vyčerpaný hneď zvalil na posteľ. Už v polospánku som sa strhol na pípnutie sms. Bol to Zuzanin mobil. Neviem, čo ma to posadlo, ale vzal som ho do ruky a začal čítať. Poviem vám, hneď som sa prebral! Stálo tam: „Bolo to s tebou krasne, dufam, ze si to zopakujeme. Cmuk. Lukas.“

Krvi by sa vo mne nedorezal... V tej chvíli mi všetko „docvaklo“. „Ja toho sviniara zabijem!“ preblesklo mi hlavou. Cítil som sa taký potupený! Potom vošla do izby Zuzana. Hodil som jej mobil, nech si to prečíta. Kričal som na ňu. Ako mi to len mohla urobiť? Vyspať sa niekým iným a ešte k tomu s bratrancom, s ktorým sme boli do istého času ako bratia! Zuzana začala hysteričiť, že prečo sa chytám jej mobilu. Ešte v ten večer som ju poslal preč. Nemohol som sa na ňu pozerať.

S bratrancom som si to vybavil, ale ženám už neverím...
Zdroj: Shutterstock

Prosila ma o odpustenie, ale ja som za ňou len zareval, nech si ide za Lukášom a zabuchol som dvere. Bol to najhorší deň v mojom živote. Na druhý deň ráno som sa vybral na návštevu k Lukášovi. Hneď ako mi otvoril, ešte sa ani nestihol spamätať, dostal do nosa poriadnu nakladačku. Mal šťastie, že som ho nenavštívil ešte večer, keď som bol v totálnom amoku. To by obišiel horšie ako len s rozbitým nosom. Po tejto trpkej skúsenosti už ženám neverím...

Roman