1. Na umývaní záleží!

Používajte špeciálne šampóny na dodanie vlhkosti a lesku. Nezabudnite ich starostlivo vymyť. Držte sa pravidla, že vymývanie šampónu by malo trvať dvakrát dlhšie ako samotné umývanie. Na záver použite kondicionér, dôkladne zmyte. Vyhnite sa šampónom proti lupinám a pílingovým šampónom.

2. Šetriaci program

Čo tak skúsiť fintičku celebrít? Každý druhýkrát si vlasy umyte len kondicionérom. Vaše vlasy nadobudnú krásny lesk.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

3. Minerálka

Vápenaté usadeniny odoberajú vlasom lesk a majú na svedomí ich mdlý vzhľad. Ľahko ich zmyjete nesýtenou minerálnou vodou.

4. U profíka

Želali by ste si nádherne lesklé vlasy na dlho predlho? Vyskúšajte keratínovú kúru v kaderníctve, pri ktorej sa vlasy zapečatia bezfarebnými lesklými pigmentmi. Benefitom tohto ošetrenia je aj oživená farba a vylepšená štruktúra vlasov.

5. Kúra teplom

Výživné látky preniknú vďaka teplu oveľa hlbšie do vnútra vlasu – kúru alebo masku naneste do vlhkých vlasov, vysušte fénom. Prameň po prameni prežehlite pri nízkej teplote. Až teraz všetko dôkladne vymyte.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

6. Vykefovať!

Skúste občas nahradiť umývanie dôkladným prekefovaním vlasov. Na tento účel použite kefu s prírodnými štetinami. Predkloňte hlavu dopredu a 10-krát vlasy pomaly prečešte od korienkov až po končeky.

7. V jednej línii

Používajte produkty určené presne na váš typ vlasov. Najlepšie urobíte, ak stavíte na produkty z jednej línie kozmetickej značky, pretože ich účinky sa navzájom dopĺňajú a podporujú.

8. Skroťte vlny

Vlnité a kučeravé vlasy sú prirodzene suchšie a majú drsnejšiu štruktúru. Na tento typ vlasov sú ideálne uhladzujúce produkty proti krepateniu vlasov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

9. Olejové pohladenie

Olejíčky uhládzajú vonkajšiu šupinkatú vrstvu vlasov bez toho, aby ich zaťažovali. Pre jemné vlasy sú vhodnejšie dvojfázové produkty typu olej a voda. Môžete ich používať na vlhké aj na suché vlasy.

10. Octový oplach

Vápenatá voda z vodovodu zmatňuje vlasy a oberá ich o lesk. Na zneutralizovanie pridajte do 1L studenej vody 1 PL octu . Prelejte cez vlasy, už neoplachujte. Kyslosť spôsobí uhladenie povrchu vlasov.

11. Vždy v smere rastu!

Každý vlas má na svojom povrchu šupinkatú vrstvu, ktorá musí priliehať, aby vlas mohol odrážať svetlo a pekne sa lesknúť. Preto si vlasy vždy fúkajte v smere rastu, najlepšie na guľatej kefe s prírodnými štetinami.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

12. Technika strihu

Dlhšie tupo zastrihnuté pramene pôsobia lesklejšie ako postupne zostrihané vlasy. V oboch prípadoch však platí, že lámavé a rozdvojené konce treba ostrihať!

13. SOS pre lesk

Na expresné dodanie lesku sú veľmi praktické nezmývateľné kúry a regeneračné vlasové krémy, ktoré sa nemusia vyplachovať z vlasov.

14. So žehličkou opatrne!

Zanechá vlasy krásne lesklé, ale nenávratne ich poškodzuje. Investujte preto do kvalitného modelu s keramickou žehliacou plochou a nastaviteľnou teplotou. Pred žehlením ošetrite vlasy termoochranným prípravkom a nepoužívajte žehličku viackrát ako raz do týždňa.

15. Lesk v spreji

Pre luxusný vzhľad si svoju hrivu postriekajte leskom v spreji, ktorý obsahuje svetloodrážajúce čiastočky – perfektné pre glamour účesy.


Súťaž TOP ZMENÁREŇ 2015

TOP Zmenáreň 2015
TOP Zmenáreň 2015
Zdroj: Nový Čas pre ženy

 

Hlasujte o TOP ZMENÁREŇ ROKA 2015 a vyhrajte exkluzívnu zmenu imidžu a ďalšie skvelé ceny!