Každý z nás túži po zdravom chrupe a pravidelných bielych zuboch. Tie totiž zvyšujú sebavedomie, zanechávajú skvelý prvý dojem a zlepšujú celkový imidž. Až 18 % ľudí si však svoj chrup zakrýva. Dôvody sú rôzne - najčastejšie sú to škvrny a nepekné žlté sfarbenie, ktorému nepomôže ani neúnavné drhnutie kefkou a pastou... Existuje viacero spôsobov, ako si zuby vybieliť. Niektoré triky môžete použiť priamo doma - sú totiž pohodlné, lacné a veľmi jednoduché! Ponúkame vám 5 spôsobov, ako na to:

1. Roztlačené jahody

Jahody obsahujú enzým, ktorý je prirodzeným bielidlom a odstraňovačom škvŕn. Túto bieliacu metódu si veľmi obľúbila aj herečka Catherine Zeta-Jones. Zopár jahôd roztlačte na kašu a zubnou kefkou ju naneste na zuby v hrubej vrstve. Nechajte pôsobiť 3 až 5 minút, potom dôkladne vypláchnite. Na záver si zuby umyte klasickou zubnou pastou s obsahom fluóru, aby vám kyseliny v jahodách nepoškodili sklovinu.

2. Jablčný ocot

Potieranie zubov jablčným otcom je ďalšia účinná bieliaca metóda, ale jej priaznivci upozorňujú, že viditeľné výsledky sa dostavia najskôr o mesiac. Kyselina jablčná odstráni škvrny od kávy a nikotínu. Po použití octu si umyte zuby klasickou kefkou a pastou a ústa si starostlivo vypláchnite.

3. Kokosový olej

Bieliaci účinok kokosového oleja môžete využiť rôznymi spôsobmi:

1. Vložte si do úst lyžičku kokosového oleja a potrite ním zuby.

2. Aplikujte ho priamo na kefku a klasicky si vyčistite chrup.

3. Aplikujte olej na čistú handričku a pretrite si ňou zuby.

4. Syry

Aj syr vám môže pomôcť k bielemu a zdravému úsmevu. Mliečne výrobky sú dôležitým zdrojom vápnika, ktorý je potrebný pre zdravé zuby. Syry obsahujú bielkovinu kazeín, ktorý spolu s vápnikom prispieva k spevňovaniu zubnej skloviny.

5. Zelenina

Doprajte si pravidelnú porciu chrumkavej zeleniny - najmä zelera a mrkvy (ak máte radšej ovocie, stavte na jablká a hrušky). Tieto pochúťky efektívne odstránia zvyšky jedla z povrchu zubov a prispievajú k tvorbe slín, ktoré zabraňujú neželanému sfarbeniu zubov.

+ 4 bieliace zázraky:

- tmavá čokoláda

- orechy, semená

- sóda bikarbóna

- zelený čaj

Na čo nezabudnúť

Každé tri mesiace vymeňte svoju zubnú kefku za novú.