Toto ste o svojej tvári možno nevedeli

Len málo žien má v tomto veku normálnu pleť, ktorá nie je ani suchá, ani mastná a pri čistení jej vyhovuje aj obyčajný jemný pleťový gél. Väčšina z nás už zápasí s nejakým problémom – najčastejšie je to citlivá pleť so sklonom k suchosti alebo zmiešaná s lesklou T-zónou a suchými lícami. Žiadnou výnimkou nie je ani dospelácke akné a mastná pleť. Našťastie, dnes si už vieme vybrať produkt šitý na mieru!

1. Pleťové gély – jemné ako nikdy predtým!

Mliečka, gély a peny na čistenie pleti ešte nikdy neboli také šetrné. Je to vďaka obzvlášť jemným tenzidom (umývacím substanciám), ktoré dôkladne čistia aj bez narúšania prirodzenej ochrannej vrstvy kože. Veľmi suchej pokožke ulahodia umývacie krémy s tzv. bi-gel technológiou, ktorá kombinuje dva rôzne gély na báze oleja a vody, vďaka čomu nie sú potrebné prídavné emulgátory.

Micelárne vody pritiahnu nečistoty ako magnet!
Micelárne vody pritiahnu nečistoty ako magnet!
Zdroj: Shutterstock

2. Čistiace oleje – skvelé na suchú pleť

Máte po umytí tváre pocity nepríjemne napätej až svrbivej pokožky? Potom sú pre vás ideálne premasťujúce mlieka, ktoré pleti prinavrátia chýbajúci tuk. Mnohé ženy si obľúbili čistiace oleje, ktoré sa pri kontakte s vodou zmenia na jemne penivú mliečnu emulziu a odstraňujú sa vatovým tampónom alebo vlažnou vodou. Pokožku zanechávajú chránenú hodvábnym filmom.

3. Rovnováha pre zmiešanú a mastnú pleť

Najprv skvelá správa: mastná pleť starne pomalšie! Na jej čistenie potrebujete produkty, ktoré regulujú tvorbu mazu, no zároveň ju aj hydratujú. Majiteľky zmiešaného typu pleti by v ideálnom prípade mali používať 2 produkty – jeden na zmatnenie T-zóny a jeden na čistenie suchých partií. Dnes však už existujú aj pleťové gély a micelárne vody špeciálne určené na čistenie zmiešanej pleti.

4. Dočistiť a tonizovať!

Podľa typu pleti po vyčistení nezabudnite ešte naniesť pleťovú vodu. Dočistí pleť a pomáha obnoviť jej prirodzené pH, čím posilňuje jej obranyschopnosť. Okrem toho ju osvieži, zregeneruje a hydratuje. Pleťovú vodu (tonikum) neoplachujte.

5. Micelárne vody – vyčistia aj bez oplachovania!

Máte extrémne citlivú pleť, ktorá reaguje aj na vápenatú alebo chlórovanú vodu? Potom sú pre vás ideálnym riešením micelárne vody, ktoré dokonale odstránia nečistoty a mejkap aj bez drhnutia a dokonca aj bez oplachovania vodou.

Vatový tampónik navlhčite micelárnou vodou.
Vatový tampónik navlhčite micelárnou vodou.
Zdroj: Shutterstock

6. TAKTO FUNGUJE MICELÁRNA VODA

Micelárnu vodu má v kúpeľni hádam už každá z nás. Pri odličovaní a čistení pleti sa stala nenahraditeľným produktom. Ako to, že je taká účinná a šetrná zároveň?

Čo sú micely?

Micely sú mikroskopické olejové molekuly rozpustené vo vode. Majú hydrofilný a lipofilný koniec, čo znamená, že na seba nabaľujú nečistoty rozpustné vo vode aj v tuku. Majú guľatý tvar, vďaka čomu nedráždia pleť.

Ako dokážu micely čistiť a odlíčiť pleť?

Okrúhle mikročiastočky fungujú ako magnet: po nanesení na pokožku na seba naviažu všetky nečistoty a uzamknú ich vo svojom vnútri. Na povrchu pleti zanechávajú iba vodu, preto sa nenarúša jej prirodzená ochranná bariéra.

Aké sú výhody micelárnej vody oproti iným produktom?

Ich najväčšou výhodou je šetrné čistenie. Micely viažu nečistoty a mejkap aj bez silného tlaku a trenia. Na rozdiel od produktov s olejovou textúrou nezanechávajú na pokožke mastný film ani ju nevysúšajú. Sú vhodné na všetky typy pleti vrátane citlivej, ktorú môže dráždiť aj voda z vodovodu. Dodatočné oplachovanie vodou a použitie pleťovej vody nie je nutné, môže sa hneď pokračovať s nanesením krému alebo séra.

Vrásky
Vrásky
Zdroj: Shutterstock

Vie odlíčiť aj očný mejkap?

Jej ďalším plusom je, že odličovač očného mejkapu už nie je potrebný – micelárna voda kombinuje účinok čistiaceho mlieka a účinne čistí aj očné partie.

Ako ju správne aplikovať?

Vatový tampónik navlhčite micelárnou vodou. Prejdite po suchej pleti a hotovo! Lipofilným koncom micely pritiahnu špinu, mejkap a prebytočný maz, hydrofilným koncom sa naviažu na suchý vatový tampónik. Pleť je skutočne dokonale čistá, až keď na tampóniku neostávajú žiadne stopy. Bez toho nedosiahnete želaný efekt, preto si vytvorte dostatočné zásoby!