Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

7 neodpustiteľných chýb pri fénovaní vlasov: Stavme sa, že aspoň 1 z nich robíte aj vy! A je to škoda...

Keeping those locks in check

Zdroj: iStockphoto

Reklama

Stavme sa, že aspoň jednu z týchto chýb robíte pri fénovaní pravidelne!

Po návšteve kaderníctva vyzeráme úchvatne. Vlasy sa lesknú ako hodváb, sú nadýchané a účes vydrží až do ďalšieho umytia. Potom však prichádza vytriezvenie - čo ako sa snažíme napodobniť profi techniku kaderníka, výsledok je nanič. Možno robíte jednu z týchto chýb!

1. Fén je hneď príliš horúci!

Zvyčajne máme naponáhlo, preto si fén nastavíme na najvyšší stupeň a hneď sa aj pustíme do sušenia mokrých prameňov. Spomaľte! Inak si môžete vlasy natrvalo poškodiť. Mokré vlasy sú obzvlášť citlivé na teplo.

Tip profíka: Najprv si z vlasov jemne povytláčajte vodu uterákom. V žiadnom prípade ich nedrhnite! Následne si ich fénujte studeným vzduchom, až kým nie sú takmer suché. Až potom si pridajte teplotu a dofénujte.

2. Nepoužívate tepelnú ochranu!

Pri fénovaní sú vlasy vystavované účinkom tepla, čo ich nadmerne namáha. Preto vždy použite produkt na tepelnú ochranu, bez ohľadu na to, či sa fénujete krátko alebo dlho. Termoochranný sprej alebo mlieko sa navyše postarajú o krásny lesk.

Tip profíka: Kvalitný vlasový olej poskytne vlasom výživu, no môžete ho použiť aj ako termoochranný prípravok. Pri finálnej úprave ho využijete ako stylingový produkt, ktorý vlasom dodá hebkosť a lesk.

3. Používate nesprávne stylingové produkty!

Pred fúkaním si poctivo nanesiete tepelnú ochranu a sprej na objem a aj napriek tomu vyzerajú vaše vlasy rýchlo spľasnuto a bez života? Pravdepodobne ste si ho naniesli nesprávne!

Tip profíka: Termoochranný sprej treba nastriekať rovnomerne a z dostatočnej vzdialenosti (nie príliš zblízka) na ešte vlhké vlasy a dobre ich rozčesať. Naopak, objemové spreje treba nastriekať na korienky vlasov. Postupne oddeľujte jednotlivé partie vlasov, držte ich hore a z malej vzdialenosti striekajte priamo na korienky.

4. Fén je nanič!

Cestovný fén bez regulácie teploty, lacný model za 10 eur alebo hotový veterán po mame? Ak chcete mať vlasy ako od kaderníka, potrebujete kvalitný výrobok. Nové modely fénov sú vybavené regulátormi teploty, intenzity a rôznymi typmi nástavcov, ktoré zabezpečia čo najšetrnejšiu úpravu vlasov.

Tip profíka: Doprajte si fén s ionizačnou funkciou, ktorá zamedzí elektrizovaniu vlasov.

5. Máte zlú kefu!

Nie každá kefa sa hodí na fúkanie vlasov. Ak chcete dosiahnuť krásny objem, vždy použite okrúhlu kefu a postupne cez ňu vyfúkajte všetky pramene. Dôležitá je aj veľkosť kefy. Pri kratších vlasoch potrebujete menšiu kefu.

Tip profíka: Na fúkanie sú ideálne kefy so štetinami z diviaka. Najprv si však vlasy vyfénujte studeným vzduchom, až potom začnite pracovať s kefou!

6. Fúkate zlým smerom!

Máte po fénovaní pochlpené vlasy, sú drsné a bez lesku, nebodaj sa vám zamotávajú do kefy? Pravdepodobne nedržíte fén v správnom smere.

Tip profíka: Fén držte tak, aby vzduch prúdil v smere rastu vlasov. Len tak nadobudnú krásny lesk a poddajnosť.

7. Používate len horúci vzduch!

Väčšina z nás používa pri fúkaní len horúci vzduch. Výsledok? Poškodené, matné vlasy bez lesku.

Tip profíka: Pri fénovaní si osvojte jednoduché pravidlo – studený-horúci-studený vzduch. Najprv si vlasy vyfénujte takmer dosucha studeným vzduchom, následne ich vyfúkajte horúcim vzduchom na guľatej kefe a ako finiš použite opäť studený vzduch. Ten zapečatí vlas a postará sa o krásny lesk.

Vyberáme pre vás niečo PLUS