Máme pre vás sedem tipov, aby vám vlasy rástli rýchlejšie.

Pravidelne ich zastrihujte

Áno, znie to ako paradox, ale to, že svojim vlasom pravidelne zastrihnete končeky, spôsobí, že budú dlhšie. Hoci každý centimeter, o ktorý sa vaše vlasy skrátia, je pre vás ako stredoveké mučenie, rozštiepené končeky sú často zodpovedné za to, že sa vám vlasy odlomia v oveľa väčšej dĺžke, ako keď vám ich zastrihne skúsená kaderníčka.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Každý večer ich prečešte

Prirodzený vlasový maz, ktorý produkuje pokožka hlavy, je pre vlasy tou najlepšou ochranou a výživou. Preto by ste si do postele nikdy nemali líhať pred tým, než si vlasy dôkladne prečešete kefou. Maz z pokožky sa tak rozprestrie po celej vlasovej dĺžke, a vaše vlasy majú čas cez noc zregenerovať a hydratovať sa.

Nepreháňajte to so stylingom

Najhoršie, čo svojim vlasom môžete urobiť, je každodenne ich vystavovať horúcemu vzduchu. Nepreháňajte to so žehlením alebo naopak natáčaním vlasov, a ak ich chcete mať naozaj dlhé, naučte sa ich milovať také, aké sú, a to isté platí aj pre fúkanie horúcim vzduchom. Privstaňte si a presušte ich studeným alebo ich v ideálnom prípade nechajte uschnúť voľne. Prípadne použite staré metódy vašich babičiek - natočte ich na natáčky. Odvďačia sa vám tým, že budú silnejšie a prestanú sa lámať.

u kadernika
u kadernika
Zdroj: Shutterstock

Neumývajte ich denne

Aj keď čerstvo umyté, voňavé vlasy sú zdrojom báječného pocitu a mnohých komplimentov, udržte sa a neumývajte si ich denne. Každodenným umývaním totiž vlasy pripravujete o schopnosť a šancu regenerovať a hydratovať pomocou prirodzeného kožného mazu, ktorý produkuje pokožka vašej hlavy. Obmedzte sa na umývanie vlasov maximálne trikrát do týždňa a vyberajte si šampóny bez sulfátov, ktoré nevysušujú vašu pokožku.

Ochlaďte ich

Horúca sprcha je síce veľmi príjemná,  pre vašu pokožku a vlasy ale nie je príliš vhodná. Nikdy nepredlžujte dobu sprchovania alebo horúce kúpele na viac ako 15 minút a na záver spláchnite vlasy studenou vodou. Pomôže to prirodzene uzavrieť vlasové korienky, prekrviť pokožku hlavy, stimulovať ju a posilniť vaše vlasy pred úpravou.

žena
žena
Zdroj: Shutterstock

Vymeňte obliečky

Akokoľvek sa vám to môže zdať malicherné, aj materiál, z akého sú vaše obliečky na vankúše, môže mať vplyv na kvalitu vašich vlasov. Vymeňte bavlnu a krep za satén a hodváb. U týchto hladkých materiálov je totiž menšia šanca vzniku uzlíkov a polámaných vlasov. Napokon práve satén a hodváb sú tiež materiály, vďaka ktorým sa vám počas spánku tvorí menej tvárových vrások, takže zachránite nielen svoje vlasy, ale aj pleť.

Nadopujte ich vitamínmi

Svojim vlasom môžete pomôcť nielen zvonku, ale aj zvnútra. Siahnite po doplnkoch stravy, ktoré sú určené priamo na zlepšenie kvality vlasov, pokožky a nechtov a obsahujú dôležité vitamíny a minerály, ako je biotín, keratín, vitamín C alebo vitamín B, ktoré podporujú zdravie, kvalitu a rast vlasov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock