Či ste štíhla alebo máte plnšie tvary, celulitída si nevyberá. Následkom ženských hormónov dochádza k ochabnutiu väziva a prestavbe tukového tkaniva. Zhluky tukových buniek sa cez uvoľnené tkanivo ľahko pretlačia a vzniká viditeľný efekt pomarančovej kože. Kombináciou správnej starostlivosti, zdravej životosprávy a pohybu môžete jej prejavy podstatne zmierniť.

Toto zatočí s celulitídou
Zdroj: shutterstock

Každé ráno striedavá sprcha

Tento rituál je to najmenej, čo môžete urobiť kvôli kráse a pevnosti svojej pokožky, a pritom jeho účinok je fantastický! Striedavé prúdy horúcej a studenej vody fungujú ako gymnastika pre tkanivá, ktoré sa sťahujú a rozťahujú. Výsledkom je prekrvená a spevnená pokožka.

Čaj odplaví toxíny

Pravidelný pitný režim je alfou a omegou v boji proti celulitíde. Na tento účel je ideálny detoxikačný čaj – napríklad s obsahom mäty, zeleného čaju, sladkého drievka, žihľavy a púpavy. Podporí látkovú premenu a urýchli vyplavovanie škodlivých látok z tela, ktoré sa ukladajú v podobe tukových zásob. Najlepšie je uvariť si kanvicu čaju hneď ráno a popíjať osviežujúco vychladený počas celého dňa. 

Zelený čaj je plný antioxidantov, ktoré prospievajú pokožke.
Zdroj: shutterstock

Masáže & krémy spevnia tkanivá

Ani najdrahší krém proti celulitíde nič nezmôže, ak si naň spomeniete raz do týždňa. Preto je dôležitá výdrž a pravidelnosť. Moderné produkty obsahujú aktívne látky (napríklad kofeín a morské riasy), ktoré podporujú štiepenie tukov v pokožke a pôsobia proti ich ukladaniu. Masírujte dvakrát denne – po kúpeli či sprche – a postupujte vždy zdola nahor. Ako na to? Vezmite pokožku medzi palec a ukazovák, jemne potiahnite a stláčajte ju ľahkými krúživými pohybmi.

Píling vyhladí pokožku

Jemné brúsne čiastočky odstránia odumreté bunky a prekrvia pokožku, čo sa okamžite prejaví na jej vzhľade – bude hladšia, ružovkasto svieža a vypnutejšia. Píling si ľahko pripravíte aj z domácich surovín – v miske vymiešajte na kašu hnedý cukor alebo kávovú usadeninu s olivovým olejom a vmasírujete pod sprchou do navlhčenej pokožky celého tela. Opláchnuť a je to! Píling si môžete dopriať trikrát týždenne, ideálne po športovaní alebo pred nanášaním produktov proti celulitíde.

Soľný kúpeľ doplní minerály

Wellness ošetrenie vo vlastnej vani? Áno, je to celkom jednoduché. Odpočiňte si v kúpeli s morskou soľou, ktorá pomáha vylúčiť škodliviny a zadržiavanú vodu v tkanivách. Pokožka načerpá minerálne látky, vďaka ktorým bude hladšia a jemná na dotyk. Kúpeľ si môžete dopriať dvakrát týždenne po 30 minút. Pozor, príliš horúca voda odoberá pokožke vlhkosť, voda by mala byť skôr pocitovo teplá ako horúca.

Beh alebo rýchlu chôdzu kombinujte s posilňovaním.
Zdroj: shutterstock

Pravidelný pohyb odbúra tuk

Čím viac svalov, tým aktívnejšia látková premena tukov. Bez pravidelného športovania teda nečakajte viditeľné výsledky. Fyzickej aktivite sa venujte aspoň trikrát do týždňa, pričom ideálne je kombinovať vytrvalostný tréning (beh) s posilňovacími cvičeniami zameranými na nohy a zadok.

Náš tip

Hĺbková masáž ako od profesionála!

Sisalová kefa či rukavica je vynikajúca na hĺbkový píling a kožné masáže. Používa sa nasucho i namokro – ako je vám príjemnejšie. Je dôležité začínať jemnou masážou, kým si pokožka zvykne na pílingový účinok sisalových štetín. Postupne a hlavne opatrne vyvíjajte väčší tlak pre hĺbkovú masáž na rozprúdenie krvného obehu. Masírujte krúživými pohybmi a pevnými a dlhými ťahmi.

Hĺbková masáž ako od profesionála!
Zdroj: shutterstock

Začnite deň dávkou energie!

Dva nové sprchovacie gély NIVEA Fresh Blends si zamilujete už od prvého okamihu. Ich balenie pripomína fľaštičku ovocného džúsu, ale aj ich zloženie je z 90 percent prírodného pôvodu, stopercentne vegánske a neobsahuje žiadne mikroplasty. Sprchovacie gély obsahujú vegánsku emulziu na báze rastlinného mlieka, cenných olejov a ovocných extraktov. Tieto ingrediencie poskytujú svieži ovocný zážitok pre prirodzene zdravú pokožku.

Sprchovací gél Fresh Blends Raspberry s tónmi malín a čučoriedok, NIVEA, 300 ml, 4,99 €
Zdroj: NIVEA

Potešte sa vôňou orgovánu

Prineste si domov závan jari s cukrovým pílingom s orgovánom. Cukrový píling na olejovej báze zanechá vašu pokožku jemnú, vláčnu a vyživenú. Navyše krásne prevonia vašu kúpeľňu.

Potešte sa vôňou Orgovánu Kúpite od 7,75 € na www.ryor.sk.
Zdroj: www.ryor.sk