Opatrenia sa uvoľňujú, rúško zostáva. A mnohé z nás ho budú nosiť oveľa častejšie, keďže spoločenský život ožíva. S tým ide ruka v ruke aj potreba pekne sa upraviť a nalíčiť. Hoci rúže majú stále pauzu, sú aj iné spôsoby, ako vyniknúť.

@rebekahannewilliams
Zdroj: instagram

Čistenie na mieru

Nielen rúško, ale aj pleť treba po celom dni dôkladne vyčistiť. Pod látkou sa zhromažďujú nečistoty, pot a kožný maz, ktoré môžu upchávať póry a podporovať vznik akné. Ak bojujete s vyrážkami, siahnite po čistiacich géloch a tonikách s obsahom kyseliny salycilovej.

V prípade, že máte skôr suchú a citlivú pleť, zamerajte sa na jemnú kozmetiku s minimalistickým zložením, aby ste ju zbytočne nedráždili a neuberali jej prirodzenú vlhkosť. Urobíte dobre, ak ku klasickému čisteniu občas pridáte niečo navyše – napríklad čistiacu masku so zeleným čajom, s čiernym uhlím alebo ílom. Dobrú službu vám spravia aj čistiace kefky, ktoré v kombinácii s pleťovým gélom pleť hĺbkovo prečistia.

@kaylayepezxo
Zdroj: instagram

Správna starostlivosť

Pre trenie rúška o pleť trpia najmä ženy so suchou pleťou. Na pokožke sa tvoria červenkasté a drsné miesta, ktoré sú citlivé na dotyk. Obzvlášť náchylná je partia nosa. Pred nasadením rúška partie v okolí nosa potrite vrstvičkou balzamu s ľahkým zložením. Večer po vyčistení pleti aplikujte najskôr sérum s obsahom kyseliny hyalurónovej a následne výživný nočný krém s vitamínom E a ceramidmi. Tie posilňujú a regenerujú narušenú kožnú bariéru.

@emmacuss881
Zdroj: instagram

Mejkap – áno alebo nie?

Asi vás nepotešíme, ale najlepšie by ste spravili, ak by ste sa krycích produktov v kombinácii s rúškom úplne zriekli. Ak si predsa len potrpíte na zjednotenú pleť, stavte na ľahko tónované BB alebo CC krémy. Zľahka poprášte púdrom, aby ste sa nezačali hneď lesknúť. Ak máte mastnú pleť, určite oceníte zmatňujúcu hmlu v spreji, ktorú môžete mať vždy poruke. Pri očnom mejkape je, naopak, povolené všetko. Ide o partiu tváre, na ktorú sa v súčasnosti sústreďuje najviac pozornosti, preto si dajte záležať.

@laralovesmua
Zdroj: instagram

Kombinujte

Jednofarebné či vzorované – dajte prednosť bavlnenému rúšku, pod ktorým pleť môže dýchať.

@miss_sarahsorceress
Zdroj: instagram