Aj vaše ruky sú v zime drsné, zostarnuté? Umývajte si ich TAKTO + Super triky pre krásne nechty
22. 1. 2020, 10:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 18:44)

Zdroj: Shutterstock
V chladnom počasí je náročné udržať si zdravú, pestovanú a vláčnu pokožku rúk. O kvalite nechtov ani nehovoriac. Doprajte im extra starostlivosť s naším beauty programom!
Zima je tu a s ňou aj chlad a suchý prekúrený vzduch. Ten ruky a nechty stresuje rovnako ako mrazivé vonkajšie teploty. Pokožka je slabšie prekrvená, tukové žľazy pracujú pomalšie, preto je nedostatočne vyživená a pôsobí staršie. Je suchá, drsná, môžu sa na nej objaviť šupinky aj drobné praskliny. Následkom slabej hydratácie trpia aj nechty, ktoré sa často štiepia a lámu.
Každodenná regenerácia
Ruky si nakrémujte po každom kontakte s vodou. Šetrite mydlom a ruky si umývajte len vlažnou, nie horúcou vodou. V noci sa pokožka rúk regeneruje najlepšie – natrite ich bohatou vrstvou výživného krému a natiahnite si kozmetické rukavičky.
Mydlá & krémy
Uprednostnite produkty s výživným zložením, ktoré ruky a nechty chránia už počas umývania a ich účinok pretrváva dlhodobo.
Zdroj: Shutterstock
Uprednostnite produkty s výživným zložením a dlhodobým účinkom.
Aké zložky sú ideálne?
Urea, kyselina mliečna – účinne viažu vodu v bunkách a zabezpečujú hydratáciu na dlhší čas.
Glycerín a lanolín – pomáhajú absorbovať a uzatvárať vlhkosť v pokožke.
Nechtík – pôsobí hojivo na suchú a popraskanú pokožku.
Rastlinné oleje – podporujú regeneráciu a premastenie pokožky.
Nechty a nechtová kožtička
Každý večer pred spaním si nechty a nechtovú kožtičku ošetrite rastlinným olejom. Vďaka tomu si zachovajú hladkosť a prirodzenú pružnosť. Nechtová kožtička chráni nechty a nechtové lôžka. Nikdy ju nestrihajte, pretože môžete dostať infekciu a zápal. Občas ju zatlačte drevenou paličkou.
Zdroj: Shutterstock
Ruky si nakrémujte po každom kontakte s vodou.
Lámu sa, štiepia?
Nechty skracujte manikúrovými nožničkami. Pre šetrné pilovanie používajte sklený pilník, ktorý najlepšie vyhladí a zapečatí okraje nechtov. Pilujte jedným smerom zvonka ku stredu, aby ste predišli štiepeniu.
Zdroj: Shutterstock
Pilujte jedným smerom zvonka ku stredu, aby ste predišli štiepeniu.
Trochu laku neuškodí
Že necht pod lakom nemôže dýchať? Necht tvorí neživá rohovina, takže nedýcha tak či tak. Naopak, lak ho ochráni pred vysušením a čistiacimi prostriedkami. Stavte na prirodzenosť Momentálne sú hitom ružovkasté a nude odtiene lakov. Pozor, platí to isté, čo pri rúžoch – nie je ružová ako ružová. Vyberte si správny odtieň podľa tónu pokožky.
Náš tip: Optimálna forma nechta má kopírovať jeho prirodzený tvar – končeky nechtov majú byť zrkadlovým obrazom nechtového lôžka.
Zdroj: Shutterstock
Uprednostnite laky s hydratačným zložením.
Zdravé lakovanie?
Uprednostnite laky s hydratačným zložením, ktoré zachováva prirodzenú elasticitu nechta a obsahuje spevňujúce zložky. Lak nanášajte na celú plochu nechta a vynechajte len malý priestor nad nechtovou kožtičkou, kde proces rohovatenia ešte nie je ukončený.
Doprajte rukám wellness!
1. Najprv si ruky namočte do teplého kúpeľa. Môžete pridať ošetrujúce rastlinné oleje alebo odvar z kamiliek, ktorý pokožku upokojí.
2. Následne si ich ošetrite peelingom, ktorý si pripravíte zmiešaním 2 PL jemných ovsených vločiek a 2 PL olivového oleja. Jemne vmasírujte do pokožky rúk – zanechá ju hladkú a vláčnu.
3. Na záver rukám doprajte masku – naneste hrubú vrstvu výživného krému, natiahnite si plastové rukavičky a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút. Extra porciu hydratácie a výživy dodá pokožke čerstvá domáca maska namiešaná z 2 PL medu, 2 PL tvarohu a 1/4 roztlačeného avokáda.
Tip: Vhodný peeling získate aj zmiešaním 2 PL hrubozrnnej morskej soli, 2 PL olivového oleja a 1 PL medu. Svetloružové tóny vás rozžiaria. Bledá pokožka rúk bude vďaka nim pôsobiť mladšie a sviežejšie.
Zdroj: Shutterstock
Doprajte rukám wellness!
Výživa zvnútra
Zo stravy bohatej na ovocie, zeleninu a celozrnné produkty majú osoh aj vaše nechty. Pri lámavých nechtoch užívajte biotín (vitamín B7), zinok a kyselinu kremičitú.