Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo sa pod takýmto správaním rozumie a na zastavenie nechceného vypadávania vlasov funguje?

Základom úspechu je dobrá výživa

Tak ako rastliny v jarnej záhrade potrebujú pre svoj silný rast a úrodu kvalitnú výživu, tak aj naše vlasy potrebujú dostatočné množstvo živín na zachovanie svojej krásy.

Každý, kto sa stravuje nevyvážene alebo praktizuje extrémne diéty, riskuje, že svojmu telu nedodá živiny, ktoré potrebuje, a podporí naopak nadmerné vypadávanie vlasov.

Napriek tomu, že majú diéty za cieľ potrebný úbytok na váhe, ich častým sprievodným javom sú vedľajšie neželané účinky. Nedostatok železa môže nastať najmä v rámci vegetariánskej alebo vegánskej stravy, čo spôsobuje predčasné vypadávanie vlasov. Aby telo dokázalo zužitkovať železo prijaté potravou, treba dbať tiež na dostatočný prísun vitamínu C.

Všetky tieto a iné živiny preto hľadajte v strave ako sú hydina, ryby, mäso, paprika, pomaranče alebo brokolica.

Zárukou sily a krásy môžu byť aj kvalitné masky na vlasy

Vonkajšia starostlivosť o vaše vlasy môže tiež pomôcť znížiť ich vypadávanie. Prvá rada v tomto smere znie, neumývajte si vlasy príliš často. A už vôbec nie, ak pri každej tejto činnosti používate viaceré kozmetické prípravy. Každé dva až tri dni by malo stačiť. Agresívne šampóny vlasy nielen vysušia, ale aj oslabia, čím z nich urobia najlepších adeptov na vypadávanie.

Vystavovanie sa teplu je tiež tabu, a preto by fény, žehličky a kulmy mali zostať v skrini. Treba sa tiež vyhnúť farbám a trvalej. Ak sú vaše vlasy postihnuté preťažením z nadmernej úpravy a zásahov, kvalitná maska na vlasy je jediné dobré riešenie!

Masky si môžete pripraviť z toho, čo máte doma v chladničke alebo komore. Postaráte sa tým o „krmivo“ pre ich silný a bohatý rasť a podporíte zároveň lesk a celkové zdravie vlasov.

Skvelý môže byť napríklad olivový olej, vajíčka, pivo, zelený čaj, banán a med.

Ilustračné foto
Zdroj: ESB Professional/Shutterstock.com

Vyskúšali ste Nanogen?

Pre mnohých ľudí sú vlasy dôležitou súčasťou ich vzhľadu. Nadmerné a časté vypadávanie preto môže poškodiť aj našu sebadôveru. Ako to teda vyriešiť, ak potrebujete po vypadávaní vlasov stopy zahladiť?

Najrýchlejším spôsobom, ako si pomôcť a zamaskovať vypadávanie vlasov je účinný Nanogen.

Nanogen je značka, ktorá pozostáva z produktov, vďaka ktorým sú vlasy plnšie a hustejšie a stimulujú rast vlasov veľmi prirodzeným spôsobom.

Vytvárajú produkty, vďaka ktorým vlasy vyzerajú úžasne okamžite, bez toho, aby to celé bolo komplikované alebo zaberalo veľa času.

Nanogen pozostáva z prírodných keratínových vlákien, pomocou ktorých ľahko vyplníte prázdne miesta na hlave, aby vaše vlasy vyzerali plné a husté. Vlákna sú dostupné v rôznych farbách, ktoré sa dokonale prispôsobia vlasom pre veľmi prirodzený výsledok, takže si nikto si nevšimne, že ste ich použili! Stačí sa len presvedčiť.