Čítate správne, horúci kúpeľ spaľuje kalórie. Ak si 30 minút poležíte v kúpeli, ktorý má aspoň 38 °C, perfektne naštartujete spaľovanie tukov - podľa istej britskej štúdie stúpne telesná spotreba energie až o 80%. A tak počas jedného leňošenia v kúpeli spálite pekných 140 kcal, čo je približne toľko ako pri pomalom polhodinovom joggingu. Niektoré kúpeľové prísady priamo podporujú rozpúšťanie tukov, vyhladzovanie pokožky, čo určite poteší všetky pôžitkárky! Máme pre vás zopár tipov a jednoduchých receptov.

1. Jablčný ocot detoxikuje

Pomáha nielen pri svalovici! Ako prísada do kúpeľa pôsobí detoxikačne, pretože odvádza všetok odpad a jedovaté látky, ktoré sa nahromadili v bunkách kožného tkaniva. Okrem toho pomáha znižovať telesný tuk. Podarí sa vám to však len s poctivým jablčným octom, nie s aromatizovanými produktami.
Ako na to: Dve stredne veľké šálky pridajte do teplej vody a kúpte sa 20 minút.

Detoxikačné a zoštíhľujúce prísady do kúpeľa
Zdroj: shutterstock

2. Epsomská soľ obnovuje pH v tele

Podobne ako ocot prečisťuje pokožku, odvádza z nej toxíny a pomáha pri rôznych kožných problémoch. Upravuje acidobázickú rovnováhu v tele, odplavuje nadbytočné kyseliny a zmierňuje opuchy. Jej účinky oceníte, ak ste schudli a potrebujete spevniť uvoľnené tkanivá. Upokojuje nervový systém a tíši bolesť chrbta, kĺbov a svalov.
Ako na to: Nasypte približne 2 dcl soli do kúpeľa alebo použite ako telový píling.

Epsomská soľ je skvelá aj pri kožných problémoch.
Zdroj: shutterstock