V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, kedy letisko vybavilo 836 958 cestujúcich, je to avizovaný a predpokladaný nárast o 1 %. Miliónteho pasažiera roku 2007 pritom očakáva letisko počas noci z 19. na 20. júla.

"Prax teda jednoznačne potvrdila slová manažmentu letiska o tom, že medziročné poklesy počtu pasažierov v mesiacoch apríl a máj sa budú postupne znižovať, pričom počas leta nastane vyrovnaný stav," uviedla PR Manažérka BTS Zora Kalousková. Ako pokračovala, na jeseň viacerí dopravcovia avizujú nové pravidelné letecké spojenia z Bratislavy, takže je reálny predpoklad, že počas nastávajúcich mesiacov tieto čísla porastú.

V šiestom mesiaci tohto roka prešlo bránami letiska Bratislava 200 605 cestujúcich, čo v porovnaní s júnom minulého roka predstavuje pokles o takmer 600 pasažierov. K znižovaniu medziročných mesačných poklesov, ktoré letisko po prvýkrát evidovalo v apríli, prispeli štyri pravidelné linky spoločnosti SkyEurope do Malagy, Catanie, Varny a Solúna, pričom na jeseň pribudnú ďalšie pravidelné destinácie spoločnosti Ryanair do Štokholmu, Brém a Bristolu a nepravidelné dovolenkové lety. Jednou z hlavných príčin je okrem toho aj výpadok liniek Slovenských aerolínií a takisto posun v ekonomickej a obchodnej stratégii nízkonákladových leteckých dopravcov.

Počet nepravidelných letov aj naďalej narastá vysokým tempom, keď v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2006 zaznamenalo BTS ich nárast takmer o 28 %. Až o 43 % vzrástlo aj množstvo vnútroštátnych letov medzi Bratislavou a Košicami. Kým vlani letelo medzi metropolou východu a Bratislavou 55 233 cestujúcich, tento rok to bolo takmer 79 000 pasažierov.

Bratislavské letisko vybavilo v minulom roku celkovo 1,938 mil. cestujúcich, v tomto roku plánuje prekročiť dvojmiliónovú hranicu. Letisko aj napriek plánom predchádzajúcej vlády na jeho privatizáciu ostane v rukách štátu. Súčasná vláda dala totiž privatizácii červenú po tom, ako víťazné konzorcium TwoOne nezískalo do 15. augusta súhlas Protimonopolného úradu SR. Podľa ministra dopravy Ľubomíra Vážneho je prioritou v investičných aktivitách letiska terminál, ktorý by mal byť otvorený na jar 2011.