Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Byt v Košiciach zhorel do tla

Archív

Zdroj: Archív

Reklama

KOŠICE - Zúfalý krik a štipľavý dym zobudili včera ráno ľudí zo Sputnikovej ulice na košickom sídlisku Jazero. Obrovské plamene celkom zničili dvojizbový byt aj časť spoločnej chodby paneláka. Majiteľku vyhoreného bytu odviezli s popáleninami a v šoku na ošetrenie do nemocnice. Príčiny požiaru sú zatiaľ neznáme.

Susedov nešťastnejženy zobudilskoro ráno krik ahustý, nedýchateľnýdym: „Videli sme, akoplamene šľahajú z okna.Hneď sme volali policajtova hasičov,“ povedali.Na miesto nešťastia prišla aj sestramajiteľky bytu, ktorú s popáleninamipreviezli do nemocnice: „Nechcemo tom rozprávať. Neviem, čo sastalo,“ stroho konštatovala. Naslovo skúpy bol aj sused, ktorýnemusel rátať obrovské škodylen vďaka protipožiarnym dverám:„Je to smutné. Zhorelanám, chvalabohu, len špajza spotravinami.“

Susedia, bývajúci pod vyhorenýmbytom na 7. poschodí,mali paradoxne pri požiari celkomopačný problém - s vodou.Hasiči totiž použili také množstvovody, že ich vytopilo. „Jeto veľké nešťastie. Ľutujem susedu,ktorá prišla o strechu nadhlavou. Ja mám zasa úplnemokrý byt, voda mi tečie ešteaj z elektrických rozvodov,“ukazovala pohromu Helena Tokárováz 5. poschodia.Požiar hasili tri cisterny a 15hasičov si muselo pomáhať ajrebríkom. Škody zatiaľ predbežnevyčíslili na 600-tisíc Sk.Príčinu incidentu teraz vyšetrujúhasičskí i policajní experti.

Vyberáme pre vás niečo PLUS