V KOZMETICKOM SALÓNE

Odstránenie chĺpkov laserom
Takto to funguje – laserový lúč prenikne ku korienku chĺpka, reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelnej energie na tepelnú dochádza k zahriatiu a následnému zničeniu korienka. Laser najlepšie reaguje na tmavé chĺpky a svetlú pokožku, no v súčasnosti sú k dispozícii aj lasery, ktoré odstránia aj svetlejšie chĺpky. Procedúru sprevádza intenzívna pálivá, ale len krátkodobá bolesť. Nové LED lasery sú však takmer bezbolestné – na rozdiel od tých klasických cieli LED laser priamo na vlasový folikul bez zahriatia kožného povrchu.
Vhodné na: všetky partie
Faktor bolesti: 6/10
Koľko zaplatíte: za predkolenia zaplatíte od 100 €, za podpazušie od 50 €
Trvácnosť: dlhodobo hladká pokožka
Dobré vedieť: Pre optimálny výsledok je potrebných približne 6 sedení, pretože chĺpky treba zasiahnuť v ich aktívnej rastovej fáze, kedy obsahujú najviac farbiva. Minimálne 6 týždňov pred zákrokom sa chĺpky nesmú vytrhávať aj s korienkom, môžu sa však holiť žiletkou.

Laserová epilácia
Zdroj: shutterstock

Epilácia voskom
Po nanesení profesionálneho zohriateho vosku sa prikladaním epilačných pásikov v smere rastu odstraňujú nežiaduce chĺpky. Ďalším benefitom je nádherne hebká pokožka, pretože vosk má aj exfoliačný účinok - spolu s chĺpkami odstráni aj odumreté kožné bunky. Čo sa týka bolesti, prvýkrát treba zaťať zuby, dobrou správou však je, že bolesť bude zakaždým menej intenzívna.
Vhodné na: nohy a líniu bikín
Faktor bolesti: 7/10
Trvácnosť: 3-6 týždňov
Koľko zaplatíte: Depilácia celých nôh vás vyjde na 20-30 eur.
Dobré vedieť: Na ďalšiu procedúru sa objednajte, až keď budú mať chĺpky aspoň 5 mm.

Epilácia voskom v salóne
Zdroj: shutterstock

TIP:
Vyskúšajte epiláciu niťou
Ide o tradičné skrášľovacie remeslo, ktoré sa teší veľkej popularite na sociálnych sieťach. Jeho výhodou oproti známym formám epilácie je šetrnosť k pokožke a dokonalá presnosť, čo sa využíva hlavne pri vytrhávaní obočia a nežiaducich chĺpkov nad hornou perou. Tento spôsob je rýchlejší ako pinzeta, no aj bolestivejší, keďže rotujúce nitky zachytia viacero chĺpkov naraz a vytrhnú ich aj s korienkom.
Ako na to: Chytiť ten správny „gríf“ chce čas, ale za vyskúšanie nič nedáte: Odstrihnite obyčajnú niť v dĺžke asi 40 cm a zviažte ju dokopy. Navlečte na palec a ukazovák oboch rúk a ukazovákom jednej ruky obtočte niť 7-krát okolo seba, aby vznikla hranatá ležatá osmička. Miesto, kde sú vlákna spojené, rotuje hore a dolu jemným sťahovaním a rozťahovaním prstov. Týmto pohybom namotávate a vytrhávate chĺpky.

epilácia niťou
Zdroj: shutterstock