Takto sa vyhnete faux pas

Nesnažte sa zatieniť nevestu

Pravidlo číslo jeden – tento deň patrí neveste a ženíchovi. Nechajte ich zažiariť. Oblečte sa čo najlepšie, ale nestrhávajte pozornosť na seba. Napríklad červené dizajnérske šaty, v ktorých vyzeráte ako modelka a na obe pohlavia fungujú ako magnet, si nechajte na inú príležitosť.

Oblečenie prispôsobte téme

Svadba v rozkvitnutom sade alebo na lúke je romantická, ale v ihličkách si na nej veľmi nezatancujete. Na veľkolepú svadbu sa nehodia jednoduché krátke šaty a na záhradnej párty budete vo večernej róbe vyzerať smiešne. Akceptujte štýl svadby, ale aj želanie snúbencov.

Vulgárnosť sa nenosí

Na svadbu si môžete obliecť dlhé aj krátke šaty. Ideálna dĺžka je po kolená, midi aj maxi. Vhodný je aj sukňový kostým alebo elegantné nohavice a blúzka. Zakázané sú nápadné minisukne, hlboké výstrihy, džínsový materiál, záplava flitrov a veľké kabelky.

Sandále alebo lodičky?

Topánky môžu byť uzatvorené aj otvorené. V tomto prípade dbajte na dokonalo upravené chodidlá a nechty a určite si neobliekajte pančušky. Absolútne tabu sú čižmy – platí to aj pre letné modely.

Skontrolujte svojho chlapa

K obleku sa nosí výlučne šnurovacia spoločenská obuv. K tmavému obleku patria čierne topánky, k svetlému hnedé. Topánky majú ladiť s opaskom. Optimálna dĺžka kravaty je, keď jej koniec zakrýva sponu opaska. Prípustným a veľmi módnym doplnkom sú traky.

Dorothy Perkins
Dorothy Perkins
Zdroj: archív firiem