Ach, tie vrásky... Pri pohľade do zrkadla si nad nimi často povzdychneme. Či už s nimi bojujeme, alebo ich považujeme za prirodzenú súčasť našej tváre, vrásky odrážajú naše pocity, emócie, mimiku a pribúdajúce roky. Pri úsmeve sa jednej zvlnia kútiky úst, inej sa smejú viac oči.

Čo o nás prezrádzajú vrásky?

Prichádzajú ako prvé. Už okolo 25. roku života sa objavujú prvé vrásky v oblasti očí. Je to preto, že koža v očnom okolí je najjemnejšia, najtenšia a obsahuje len málo tukových žliaz. Nazývajú sa vrásky smiechu.

Vrásky na čele

Jedna vodorovná vráska na čele prezrádza pokojnú povahu. Zrejme uprednostňujete logické myslenie pred emóciami. Dve vodorovné čiarky na čele svedčia o premýšľavom človeku, ktorý všetko rozoberá. Často vás bolieva hlava, pretože uprednostňujete záujmy iných pred svojimi. Tri vodorovné čiarky vypovedajú o zrelosti, ktorá však nemusí súvisieť s vaším vekom. Ide o hĺbavé myslenie a múdrosť, ktorá sa vám zrkadlí na čele.

Vrásky medzi obočím

Dve vrásky medzi obočím sú prejavom vášnivej povahy. Ste osobnosť, ktorá sa do všetkého vrhá a dáva do činností celé srdce. Bývate stredobodom pozornosti, máte rada uznanie a pochvalu.

Jedna vráska medzi očami

Takáto vráska prezrádza empatickú povahu. Ste skvelá poslucháčka, viete sa vcítiť do problémov iných. Veľa premýšľate o dianí okolo seba, a preto aj viac mraštíte čelo.

Vrásky pod očami

Pokožka je v tejto oblasti veľmi jemná, preto sa tam vrásky tvoria najčastejšie. Prezrádzajú pracovitú povahu vorkoholika, ktorý uprednostňuje prácu pred spánkom či zdravým životným štýlom.

Vrásky pri vonkajšom kútiku oka

Tieto vrásky hovoria, že ste veselá žena a život si viete užívať plnými dúškami. Nad problémami mávnete rukou a zo všetkého sa snažíte vziať si to dobré. Pre každého máte milý úsmev a pohľad.

Vrásky nad perami

Vrásky nad hornou perou svedčia o vašej prísnej povahe. Často zvierate pery, keď sa snažíte zvládnuť niečo, čo nejde podľa vašich predstáv. Rada vravíte veci bez okolkov a priamo, no niekedy musíte držať jazyk za zubami, a preto radšej stisnete pery.