Dan Bárta, držiteľ piatich Andělov, bol online na Bleskovkách po vystúpení so skupinou Illustratosphere v Tatra Banka aréne o 20.30 hod.

Dan Bárta začínal ako rocker. V roku 1991 založil skupinu Alice, krátko nato pustil demosnímky Davidovi Kollerovi zo skupiny Lucie (ktorý bol tiež online na Bleskovkách priamo po vystúpení na Pohode v piatok o 19.30). Kollerovi sa piesne Alice tak páčili, že neváhal a dovtedy neznámych muzikantov pozval ako predkapelu na koncert Lucie a neskôr produkoval Bártovi a spol. prvý album Yeah!.

„S Alicou sme nahrali tri platne a potom sme riešili, čo ďalej. Každý sme sa venovali aj niečomu inému, ja som hral s J.A.R. a nahral som pre mňa zásadný album so skupinou Die & El. Elepffant!?,“ bilancuje na svojej stránke Dan Bárta.

Spomienkou zostala aj popovo-tanečná skupina Sexy Dancers, kde sa blysla aj Darina Rolincová. Po nahratí albumu Butcher´s on the Road (1998) sa Sexy Dancers dobrovoľne rozišli s prísľubom, že „snáď niekedy nabudúce...“ Zanechali po sebe hit Slim Jim, ktorý sa dodnes hráva pri „táborákoch“.

Vďaka všetkým týmto rôznorodým hudobným projektom Dan Bárta spoznal mnoho žánrov, ktoré vstrebával a postupne v ňom vyzreli do prelomového albumu z roku 2000 Illustratosphere, ktoré spevák uchopil aj textársky. Fanúšikom sa tak predstavil jazzový Dan a z mimoriadne úspešného albumu vznikla aj skupina Illustratosphere. S ňou vydal kritikou opäť priaznivo prijatý album Entropicture (2003) a v roku 2005 sa fanúšikovia dočkali aj živého 2CD Retropicture. Masovo známym aj u nás sa stal Bárta až vďaka hitu k filmu Snowboďáci On My Head.

Chválou nešetriaca kritika len potvrdzuje to, že keď sa hudba robí srdcom a s vlastným pohľadom na svet, tak to funguje.

Dan Bárta bol, aj keď iba na chvíľu, online na Bleskovkách.

Viac informácií o Danovi Bártovi nájdete na stránke www.danbarta.cz.