Prekvapte svoju lásku a premeňte svoju kúpeľňu na súkromné kúpele. Spoločný večer plný vzájomnej starostlivosti vás dokonale uvoľní a všetok stres sa rozplynie. Naozaj nemusíte nikam chodiť, ide to aj vo vlastnej kúpeľni.

Čajový rituál

Pohár vína si odložte na neskôr, najprv si doprajte šálku obľúbeného čaju. Pustite si relaxačnú hudbu, zapáľte sviečky a vypnite svetlá. Čaj vychutnávajte po dúškoch. Ak sa potrebujete upokojiť, ideálny je levanduľový, kamilkový alebo rooibos. Ak sa vám, naopak, žiada vzpruha, vychutnajte čaj maté alebo matča. Dodajú vám energiu, ale bez neželaných účinkov kávy. Takto sa správne naladíte na večer.

Čajový rituál
Zdroj: shutterstock

Jemný píling – pokožka je ako nová

Jemný domáci píling účinkuje ako prílev energie. Pokožku oslobodí od odumretých kožných buniek a podporí jej prekrvenie: 3 PL telového oleja vymiešajte s morskou soľou na pastu. Krúživými pohybmi vmasírujte píling jeden druhému do pokožky. Po kúpeli použite telové mlieko alebo olej. Účinné látky ľahko preniknú do ošetrenej pokožky, ktorá bude opäť hladká a vláčna.

Jemný píling- pokožka je ako nová
Zdroj: shutterstock

Spoločný kúpeľ v éterických olejoch

Starosti nechajte pred dverami kúpeľne a ponorte sa do teplého kúpeľa – už po 2 minútach sa vám začnú uvoľňovať svaly a prehĺbi sa dych. Do vane pridajte pár kvapiek éterického oleja – levanduľový vás uvoľní, škoricový krásne prehreje, pomarančový zlepší náladu. Ak nemáte vaňu, nevadí, aj spoločná sprcha a voňavé sprchovacie gély robia zázraky.

Spoločný kúpeľ v éterických olejoch
Zdroj: shutterstock

Masáž tekutým zlatom

Doprajte jeden druhému príjemnú olejovú masáž – už samotné dotyky podporia tvorbu hormónu oxytocínu, ktorý nás robí šťastnejšími. Použite napríklad arganový olej, ktorý sa právom nazýva aj tekuté zlato. Ide o najbohatší prírodný zdroj vitamínu E. Vďaka vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín a vitamínu F chráni pokožku pred starnutím.

Vône rozmaznajú zmysly

Relax ide cez nos! Náš čuchový orgán je úzko napojený na limbický systém – centrum emócií v mozgu, kde sa vône podvedome spájajú so spomienkami a evokujú rôzne nálady. Ak túžite po pokoji a harmónii, zaobstarajte si vône a sviečky s éterickými olejmi levandule, santalového dreva a ruže. Borievka, borovica a eukalyptus pôsobia prečisťujúco a sú vhodné aj pri prechladnutiach.

Vône rozmaznajú zmysly
Zdroj: shutterstock

Uvoľnite bloky

Bolesti chrbtice, preťaženie svalov, strnulosť… Kto by ich nepoznal? Často sú následkom stresu, ktorý spôsobuje chybné držanie tela. Akupresúra je čínska liečebná metóda, ktorá rozpúšťa blokády pomocou tlaku prstov na citlivé body na tele. Vezmite ruku svojho partnera a palcom a ukazovákom mu krátko stláčajte končeky prstov na rukách a na nohách. Teraz sa vymeňte. Cítite to uvoľnenie?

Uvoľnite bloky
Zdroj: shutterstock