Dlho bolo klasické mydlo takzvaným výbehovým modelom. Dnes je opäť v kurze a oslovuje všetky zmysly rozkošnými tvarmi, rôznymi textúrami a nežnými vôňami. V prvom rade je však nabité prírodnými látkami, ktoré šetrne čistia a ošetrujú pokožku aj vlasy.

Prečo návrat ku klasike?
Zdroj: shutterstock

Je lepšou voľbou pre životné prostredie?

Čo sa týka balenia, mydlo sa zaobíde bez plastov, vystačí si aj s papierovou škatuľkou. Samotný produkt neobsahuje mikroplasty a konzervačné látky.

Prečo sú tuhé šampóny také populárne?

Z cenového hľadiska sú výhodnejšie – mydielko sa postará o výdatné umytie vlasov vďaka hustej pene, no vydrží dlhšie ako tekutý šampón. Nevytvára plastový odpad a je skvelé na cestovanie, pretože nevytečie. Obsahuje extra jemné tenzidy, aktívne molekuly, ktoré dokážu rozpustiť nečistoty tak, aby sa dali ľahko zmyť vodou. Vlasovú pokožku a vlasy účinne umyje bez podráždenia. O dávku ošetrenia sa postarajú prírodné oleje a rastlinné extrakty.

Ako ich používať?

Mydlo jemne napeňte v rukách s trochou vody. Penu vmasírujte do mokrých vlasov a po 1-2 minútach dôkladne zmyte. Podľa potreby môžete použiť aj tuhý kondicionér. Prvý mesiac používania sa vám môže zdať, že vaše vlasy sú mdlé a bez lesku. Je to tým, že sa zbavujú chémie z bežných produktov. Po tejto prechodnej fáze získajú zdravý lesk a vitalitu.