Farbenia sa netreba obávať, a to ani v profesionálnom salóne ani v pohodlí domova. Dnešné farby sú k vlasom šetrné a často pomáhajú ich kvalitu ešte zlepšiť.

Ak túžite po zmene farby vlasov, či už pre zakrytie šedín, alebo jednoducho pre zmenu samotnú, nie je nič jednoduchšie. Na trhu je celý rad produktov, ktoré ponúkajú širokú paletu farieb pre všetky typy žien. Voliť môžete farby semipermanentné, ktoré sa postupom času vymyjú, alebo postupne odrastajúce permanentné. Niektoré permanentné farby sú naviac k vlasom výrazne šetrnejšie, než tomu bolo v minulosti. Ide o farby s olejovým základom - olej je obsiahnutý priamo v farbiacim kréme a podieľa sa na procese farbenia. Olej totiž pomáha zvýšiť účinnosť farbiacich pigmentov, čím prispieva k prenikaniu farby hlboko do štruktúry vlasov. Okrem toho olejové farby spravidla neobsahujú nepríjemne zapáchajúci amoniak.

Ak ste v domácom farbení začiatočníčky, skúste najskôr radšej menšiu zmenu. Pri domácom farbení sa opatrnosť oplatí už pri samotnej voľbe farby - dôležitá je prirodzená farba vašich vlasov , preto si pozorne prezrite obrázky "pred" a "po" ktoré sú zobrazené na väčšine balení.

Ďalej je dôležité mať na pamäti, že ak meníme farbu z tmavšej na svetlejšiu, je nutné vlasy najskôr zosvetliť, svetlejšia farba totiž tmavšie vlasy neprekryje. Najmä blondínky by určite mali venovať pozornosť farebným pigmentom, aby neskončili s hrivou do modra či zelena. Je potrebné sa vyhnúť prekrývaniu blond farby do žlta, teda teplej farby - farbou studenou a naopak. A hlavne si nikdy nezabudnite prečítať príbalový leták. Ak chcete zmenu radikálnejšiu, a ste vo farbení vlasov začiatočníčka, radšej sa zverte do rúk profesionálov

Tip: Tip: Vyskúšajte permanentnú farbu Olia od Garnier. Tá je založená na technológii ODS, čiže "oil delivery systém", ktorá využíva silu olejov. Tých Olia obsahuje až 60%. Navyše je úplne bez amoniaku a príjemne vonia po kvetoch. Určite oceníte aj jemnú neroztekajúca sa textúru.
Výsledkom farbenia sú lesklé a ošetrené vlasy s dokonale zakrytými šedinami. Výsledný efekt vydrží až 8 týždňov. Olia je k dispozícii v 19 farebných odtieňoch, od blond až po tmavé.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Garnier