Šperky držte v čistote

My ženy milujeme bižutériu. Je však pravda, že na prsteňoch, náušniciach a retiazkach sa usádzajú nečistoty a zvyšky mejkapu. Druhý problém je, že so šperkami, najmä s dlhými náhrdelníkmi či náramkami, sa zvyčajne hráme bez toho, aby sme si to uvedomovali, a nie vždy pri tom máme čisté ruky. Bižutériu si dávajte na seba až po nanesení mejkapu a odložte ju vždy pred čistením pleti. Bižutériu pretrite handričkou a drahšie šperky, ktoré znesú umývanie vodou, dajte na noc do nádoby s mydlovým roztokom.

Šperky držte v čistote
Šperky držte v čistote
Zdroj: shutterstock

Čisté ruky sú alfou a omegou

Vydrhnuté, vydezinfikované, ale aj nepríjemne vysušené! Suchá pokožka je krehkejšia a náchylná na drobné poranenia, ktoré otvárajú cestu baktériám a vírusom. Tak či onak, pred nanášaním krému alebo mejkapu si ruky bezpodmienečne umývajte aspoň 20 sekúnd, aby ste nepreniesli nečistoty z prstov na pokožku.

Čisté ruky sú alfou a omegou
Čisté ruky sú alfou a omegou
Zdroj: shutterstock

Štetce, kefy a spol.

Často zabúdame, že aj beauty pomôcky treba pravidelne čistiť. Kozmetické štetce a špongie sú liahňou pre baktérie a môžu súvisieť napríklad so zvýšenou tvorbou akné. Pravidelne ich čistite mydlovým roztokom a nechajte voľne vysušiť na čistom uteráku. Po česaní hneď odstráňte vlasy z kefy a pravidelne ju čistite. Ak vás zamestnávateľ nechal pracovať z domu, nelíčte sa a doprajte pleti poriadny oddych!

Štetec, kefy a spol.
Štetec, kefy a spol.
Zdroj: shutterstock

Vlasy do chvosta

Pramienky vlasov nám často poletujú okolo úst a nosa, preto je dôležité nosiť ich v tomto období stiahnuté alebo vyčesané do drdola. Chvost zabráni, aby sa vírusy z vlasov preniesli na sliznice. Živnou pôdou pre zárodky sú aj suché šampóny, tužidlá, laky a podobne. Ak ste doma a nikam sa nechystáte, pokojne si vlasy nechajte mastné aj niekoľko dní – je to veľmi zdravé pre vlasy aj pokožku. Paradoxne tým odstránite hlbšie mazové usadeniny, vlasy sa budú mastiť pomalšie a nebudete si ich musieť tak často umývať.

Vlasy do chvosta
Vlasy do chvosta
Zdroj: shutterstock

Manikúrou proti koronavírusu

Zlé správy pre dámy, ktoré si s radosťou pestujú dlhé nechty alebo nosia umelé: pod dlhými nechtami sa veľmi dobre darí škodlivým zárodkom. V súčasnosti by ste si nechty mali strihať úplne nakrátko. Najlepšie si ich vyčistíte tak, že si nimi budete škrabkať dlane, keď napeňujete sprchovací gél či mydlo. Pena sa tak ľahko dostane pod necht a vyčistí ho. Na odstránenie nečistôt je ideálna špeciálna kefka (prípadne vyradená zubná kefka), no nezabúdajte, že aj tú treba čistiť.

Ak ste prekonali vírusové ochorenie, zubnú kefku nahraďte novou!
Ak ste prekonali vírusové ochorenie, zubnú kefku nahraďte novou!
Zdroj: shutterstock