Táto vec najčastejšie končí v koši. Veď čo iné by ste chceli robiť s banánovou šupou? Neverili by ste, na čo všetko sa dá šupka z banánu použiť. Šupky môžu byť skvelými pomocníkmi v domácnosti, ale skvelo si poradia aj s vašou pleťou. Po prečítaní nasledovných riadkov už šupu z banánu viac nevyhodíte.

Banana skin
Banana skin
Zdroj: iStockphoto

Zabudnite na vrásky

Vrásky na tvári sa začnú objavovať vtedy, keď naša pleť postupne stráca elasticitu a pevnosť. Banány obsahujú antioxidanty a vitamín C, ktoré účinne pomáhajú bojovať proti prejavom starnutia. Vyskúšajte nasledovný postup:

  • Potrite si šupkou z banánu tvár a nechajte pôsobiť 30 minút. Pre lepší účinok nechajte pôsobiť celú noc.
  • Následne si tvár umyte a nakrémujte hydratačným krémom.
  • Opakujte trikrát do týždňa.

Akné vás už nebude trápiť

Banány obsahujú draslík, zinok, železo a magnézium. Práve tieto živiny dokážu upokojiť zapálenú pleť a redukujú prejavy akné. Šupy ako bonus obsahujú luteín a karotenoidy, ktoré účinne rozpúšťajú maz a bojujú s podráždenou pokožkou. Opäť si stačí potrieť pleť banánovou šupou, nechať pôsobiť 5 až 10 minúť a následne opláchnuť. Opakujte dvakrát za deň.

I won't allow you to ruin my day!
I won't allow you to ruin my day!
Zdroj: iStockphoto

Svrbenie sa zmierni

Banánové šupy sú skvelými domácimi pomocníkmi v boji proti svrbeniu pokožky. Vďaka všetkým spomínaným obsiahnutým látkam a histamínu dokážu upokojiť aj pokožku uštipnutú hmyzom. Priložte šupu na postihnuté miesto, nechajte pôsobiť 10 až 15 minút a potom priložte na ďalšie postihnuté miesta.

Tieto signály svojho tela neignorujte.
Tieto signály svojho tela neignorujte.
Zdroj: Shutterstock