Ušetrite miesto aj čas – ak by ste si mali vziať na dovolenku všetko, čo doma používate, asi by vám nezostalo v kufri veľa miesta na šaty. Takto odľahčíte svoju batožinu.

1. Myslite prakticky

Hovorí sa, že farbenie pred dovolenkou je tabu. Nie je to celkom tak. Na zaslúženej dovolenke sa predsa chcete cítiť atraktívna a so šedinami či s odrastmi to teda nie je bohviečo. Pokojne sa zafarbite a pribaľte si UV sprej, ktorý vám vlasy ochráni pred vyblednutím. Nechajte si zafarbiť obočie a mihalnice, aby ste sa nemuseli pravidelne líčiť. Pár dní pred cestou si spravte manikúru, pedikúru a zbavte sa chĺpkov voskom. Lak na nechty, odlakovač a žiletky tak pokojne môžete nechať doma.

Úsporne zabalená kozmetika šikovne ušetrí miesto v kufri.
Úsporne zabalená kozmetika šikovne ušetrí miesto v kufri.
Zdroj: shutterstock

2. Čo naozaj potrebujete

Aj keď sa nebalíte k moru, opaľovacia kozmetika hrá prím. Škodlivé UVA a UVB lúče si vás nájdu rovnako pri jazere, na horách či na poznávacom zájazde. Nepodceňujte riziko kožných ochorení a rátajte so 125 ml opaľovacej kozmetiky na týždeň a osobu. Pri pobyte v prírode myslite ešte na jednu vec – dotieravý hmyz či nebodaj kliešte vedia poriadne znepríjemniť dovolenku. Zbaľte si repelent, a ak vám jeho používanie nie je sympatické, stavte na prírodný produkt.

Leto na Slovensku sa nezaobíde bez repelentu!
Leto na Slovensku sa nezaobíde bez repelentu!
Zdroj: shutterstock

3. Ako zbaliť kozmetiku

Mnohé kozmetické taštičky sú rozkošné, ale nie veľmi praktické. Dajte prednosť skladacej taške s háčikmi na zavesenie. Zaberie menej miesta a vďaka jednotlivým priehradkám budete mať v kozmetike lepší prehľad a poriadok, než keby ste stále dolovali niečo z veľkej a neskladnej kozmetickej tašky.

4. Mini je na nezaplatenie

Od zubnej pasty cez šampóny, telové mlieka a dezodoranty – v ponuke je množstvo kozmetických produktov v minibalení. Tak svoje beauty rituály nemusíte meniť ani na dovolenke. Špeciálnu starostlivosť (masky, séra, vlasovú kozmetiku) si zbaľte do šikovných plastových fľaštičiek, ktoré dostanete v drogériách. Odporúčame ich označiť, aby ste si jednotlivé produkty nepoplietli.

Vyživujúci balzam na pery Grapefruit & Maracuja, Labellino, 5,69 €
Vyživujúci balzam na pery Grapefruit & Maracuja, Labellino, 5,69 €
Zdroj: Labello

5. Multitalent na cesty

Štyri produkty na tvár, tri na vlasy, dva na telo a ešte aj krém na nohy! Kozmetická taštička je plná, ani sa nenazdáte. Na cesty je ideálna viacúčelová kozmetika, napríklad krémy, ktoré sa hodia na tvár aj telo. Suchý olej je multitalent na všestranné použitie – obsahuje cenné nenasýtené mastné kyseliny a rýchlo sa vstrebáva bez zanechania mastného filmu. Ošetríte ním tvár, telo, suché končeky vlasov aj unavené chodidlá. Dokonca sa hodí na odlíčenie!

Antibakteriálny gél
Antibakteriálny gél
Zdroj: shutterstock

6. Menej je viac!

Verte nám, že keď sa po dobrej túre vrátite na chatu, nebude sa vám chcieť líčiť. Mejkap, bázu či rozjasňovač budete baliť zbytočne. O peknú zlatistú a sviežu pleť sa postará slnko a čerstvý vzduch. Ak sa večer chystáte niekam vyraziť, vystačíte si len s bronzerom, maskarou a leskom na pery. Platí to aj pre vlasy – tužidlo, vosk a lak nechajte doma! Úplne si vystačíte s malým balením suchého šampónu namiesto stylingu.

7. „Plná poľná“ je zbytočná!

Máte v pláne zbaliť si fén, žehličku, kulmu a tepelnú ochranu k tomu? Zbytočný hazard s miestom v kufri a s časom, ktorý by sa dal využiť aj inak. Ak nie ste fanúšičkou voľného sušenia vlasov na vzduchu, vedzte, že fény sú väčšinou samozrejmou výbavou kúpeľní v hoteloch a penziónoch, prípadne sa dajú vypožičať. V prípade nutnosti uprednostnite malé cestovné balenie.

Bariésun Opaľovací ultraľahký fluidný krém SPF50+ na citlivú pokožku, Uriage, 14,99 €
Bariésun Opaľovací ultraľahký fluidný krém SPF50+ na citlivú pokožku, Uriage, 14,99 €
Zdroj: Uriage

Tip:
Vzhľadom na situáciu s koronavírusom a používanie spoločných zariadení si nezabudnite pribaliť rúška a antibakteriálny gél.