Kulmujete si každé ráno kučery, alebo meníte často farbu? Prominentný nemecký kaderník Udo Waltz vysvetľuje, aké charakterové vlastnosti môžu o človeku prezrádzať jeho účes. A to nielen u žien, ale aj u mužov. Odhaľte, ktorý je romantik a ktorý márnivý!

Bob účes - ustálená

Nositeľky tohto účesu predstavujú ustálenú ženu. Nepodliehajú trendom. Sú samostatné a sebavedomé. Riadia sa heslom: Toto som vždy robila a tak to budem robiť aj naďalej.

Stále iná farba - chce zmenu

Raz červené, potom blonďavé či melírované. Ženy, ktoré takmer každý mesiac menia farbu vlasov, sa chcú zmeniť. V skutočnosti však zostávajú pri tom istom. Rovnako ako ľudia, ktorí sa nikdy nepresťahujú, ale často maľujú steny v byte inou farbou.

Undercut - žena mnohých tvárí

Vpredu dlhé, vzadu vystrihané. Nositeľky strihu undercut sú odvážne a otvorené všetkým možnostiam. Za deň sa môžu zmeniť niekoľkokrát. Na návštevu k rodičom idú s vyžehleným účesom, na párty vyrazia natupírované... Tieto ženy majú mnohé tváre rovnako ako ich look.

Krátkovlasá - pod stresom

Ženy s krátkymi vlasmi sú veľmi praktické, ráno nechcú strácať čas česaním. Často bývajú pod časovým stresom. Naháňajú deti, prácu a manžela a pre seba robia len veľmi málo.

Rozpustené dlhé vlasy - odhalená diva

Rozpustené dlhé vlasy sú korunou krásy, ktorá si vyžaduje veľa času. Každý deň starostlivo rozčesané, každý týždeň vlasová kúra. Táto žena je poriadna, definuje sa pomocou zovňajška a potrebuje komplimenty.

Kučeravá - bazíruje na vzhľade

Divá hriva? Ženy, ktoré si natáčajú vlasy či už kulmou, trvalou či natáčkami, sú veľmi exaktné a enormne bazírujú na zovňajšku. Ich snom je vyzerať perfektne a pritom ležérne.

Copy - všetko pod kontrolou

Či vyčesaný alebo jemne zviazaný, cop vám zaručí voľný výhľad. Tieto ženy majú rady všetko pod kontrolou. Na párty si však vlasy rozpustia a zmenia sa na sexicu.


Krátke vlasy, kučeravé či strapaté: Čo o ženách aj o mužoch prezrádza ich účes?

Aj mužské účesy majú svoj význam:

Dlhovlasý - má rad romantiku

O čo dlhšie vlasy, o to zasnenejší typ. Títo muži sú zmyselní a romantickí - láska je pre nich v živote veľmi dôležitá. Pozor však na typ ,,Latino lover“. Tí síce majú radi lásku, ale sľubujú ju naraz niekedy aj viacerým ženám.

Nastylingovaný - túži po moci

Začesané a nagélované vlasy - tento look naznačuje: ,,Bol by som rád silným bankárom.“ Pre týchto mužov sú dôležité iba peniaze a sláva. Sú korektní, ale často aj márniví.

Strapatý účes - nepozná žiadne „ale“

Dobrodružný, otvorený a sebaistý - taký je muž, ktorého účes vyzerá ako po prehýrenej, zlej noci. Nájsť u neho hrebeň v kúpeľni je rovnako ťažké, ako slovíčko „ale“ v jeho slovnej zásobe. Je jedno, čo sa deje, on jednoducho urobí, čo chce a nepozná žiadne „ale“.

Vyholená hlava - kašle na názory iných

Úplne krátke vlasy či totálne vyholená hlava prezrádzajú, že tento muž je sebavedomý. Je praktický, nie je namyslený, ale nezaujíma ho názor iných ľudí. Dámy, pozor! Pri tomto mužovi môže žena naraziť na problém.