Kedy je najvhodnejšie vyhľadať ho: Keď máte pocit, že vyzeráte ako strašiak do maku a potrebujete zdvihnúť sebavedomie.

Najčastejšie miesto Martinovho pôsobenia: Ako módneho poradcu ho stretnete v bratislavskom Auparku, nájsť ho môžete aj na webe (www.martinhrca.sk) a inak ešte poctivo derie lavice ako študent odevného dizajnu na VŠVU v Bratislave.

Náš postreh: Martina sme si vybrali ako reprezentanta novej služby, ktorú doteraz nákupné centrá neponúkali. Okrem toho ho však považujeme predovšetkým za talentovaného módneho návrhára, čo koniec koncov ocenili pred nami už aj iní (víťaz súťaže mladých módnych návrhárov Brillance fashion talent 2008 a Objav slovenskej módnej scény 2009).

Osobný módny poradca a ženy

Už ako módny návrhár som radil zákazníčkam, aké topánky, doplnky či účes sa im hodia k mojim modelom. Keď ma oslovilo nákupné centrum s ponukou stať sa osobným módnym poradcom pre jeho zákazníkov, vhupol som do toho bez problémov. Oblečenie žene vyberám po rozhovore, počas ktorého sa snažím ju čo najlepšie spoznať. Všímam si, po akých farbách sa pozerá, čo má na sebe oblečené a tak ďalej. Niekedy stačí detail v podobe tigrovanej podšívky a pochopím, že v tej tichej žienke sa skrýva duša tigrice. (úsmev)

Oblečenie a dobrá nálada

Odmalička som inklinoval k pekným veciam. Vyrastal som obklopený ženami, ktoré ma inšpirovali a posúvali. Oblečenie je síce iba oblečenie, ale ak zvýrazní to, čo má, tak dokáže divy a premení aj škaredé káčatko na sebavedomú dámu. Mám kamarátky, ktoré nikdy neboli veľ ké parádnice ani bohyne či symboly dokonalosti. Sú to normálne dievčatá. Niektoré z nich som obliekol a vtedy sa to stalo. Stačilo málo a zrazu celé žiarili. Boli šťastné a bavili sa ako nikdy predtým. Akoby rozkvitli, keď sa cítili krajšie. Mám pocit, že keď sa žena cíti sebaisto, čo sa týka výzoru, môže ukázať, kým v skutočnosti je.

Osobný módny poradca a príbehy

Žijeme v dobe presýtenej obrazmi. Ženy vidia celebrity v rôznych druhoch oblečenia, počúvajú, čo je in a prečo je to in. Ja tiež sledujem všetko, čo sa deje. Ale nie preto, aby som zákazníčkam nútil, že to treba nosiť, lebo to teraz nosia všetci v Hollywoode. Skôr sa príbehmi inšpirujem pri tvorbe mojich kolekcií.

Dobrá rada nad zlato

Žene najviac pristane, keď je spokojná a má radosť sama zo seba. Ja napríklad nosím namiesto šperku hodinky svojho starého otca a robia mi dobrú náladu, nech mám na sebe oblečené čokoľvek. Ak žena nájde jedinú takúto vec, bude sa cítiť krajšie a aj jej okolie to bude tak vnímať. Nemusí každú sezónu meniť šatník, aby sa cítila lepšie. Veď nie každý trend jej pristane. Stačí nájsť vnútornú pohodu a byť sama sebou.