Martin Škrtel: Sám na nástrahy Liverpoolu
14. 1. 2008, 16:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 14:27)

Zdroj: Archív
LIVERPOOL - Život je zmena. Ale nie je zmena ako zmena! V prípade slovenského futbalistu Martina Škrtela (23) to platí dvojnásobne.
Zdroj: Peter Korček
Zdroj: Peter Korček
Zdroj: Peter Korček
Galéria k článku
Po tom, čo v piatok podpísalpo dlhom päťdňovom čakaníkonečne kráľovský 380-miliónovýkontrakt s FC Liverpool, začal sazoznamovať s novým prostredím.Vo svojom novom pôsobisku - ďaleko od domova a navyšecelkom sám, si musí expresnezvyknúť na to, čoniektorí nezvládnunikdy..
Martinove prvé krokyv anglickom meste sledujeod soboty už aj vyslaný redaktorNového Času. Prvýtréning po podpise zmluvy,kúpa počítača, hľadanienového bývania, výberauta... To všetko súpopri futbalovýchpovinnostiachnevyhnutnékroky nazískanie životnejistotya uchytenie sav elitnej spoločnostislávnychmien PremierLeague.Po odchodehráčovho manažéraKarola Csontóaostal rodákz Ráztočna navšetko sám. Ako samu darí vyrovnať sa s prvýminástrahami novéhoprostredia?
Nástraha č. 1: Križovatky - Martin momentálne využíva napresuny v okolí hotela iba svoje nohy.„Nemám ešte auto, ale čochvíľa hobudem mať. Neviem si dobre predstaviť,ako na ňom budem jazdiť, keď eštei teraz sa najprv pozriem doľava a spravama takmer zrazí auto,“ sťažuje si.Od pondelka, keď má na programevýber auta, si bude zvykaťna volant na pravej strane.
Nástraha č. 2: Elektrickázásuvka - Ako prvé ho zaskočili zásuvkyna elektrický prúd. „Potrebovalsom si rýchlo dobiť mobil.Chvíľu mi trvalo, kým som našieltú pravú. Našťastie bývam v hoteli,v ktorom myslia aj na cudzincov,takže sú tu adaptéry,“vynašiel sa.
Nástraha č. 3: Samota - Hoci pre Martina nie sú prestupynovinkou, cíti sa v cudzom prostredíopustený. „Zvykám si aj na samotu. V Petrohradesom mal priateľov, tu som závislýod mobilu a laptopu - aspoň dovtedy, kýmbudem bývať v hoteli. Ledva čakám na byt,aby som si mohol pozvať rodičov, priateľku,priateľov...“ plánuje. Nový počítač muumožňuje lacnejšie komunikovaťs blízkymi, sprostredkovaný kontaktmu pomáha prekonaťnajťažšie chvíle.
Nástraha č. 4: Jedálny lístok - Slovák, ktorý sa stal v piatok najdrahšímobrancom Liverpoolu, užmá obchodené reštaurácie v okolí hotelaRadisson. „Mnohí tu frflú, že Angličaniasa kŕmia od rána slaninou, fazuľoua vajcami. Ja s tým nemám žiadny problém.Mne to chutí, ale v klube sa to nepreferuje.Našťastie mám na výber,medzi mojimi obľúbenými je ajtalianska kuchyňa,“ objasňuje.