Plex-šampóny

Zacelia vlasové vlákno

Ak si pravidelne farbíte vlasy alebo si dávate robiť melír, určite poznáte problém s vysušenými a lámavými vlasmi. Tieto šampóny vlasy nielen jemne čistia a hydratujú, ale obsahujú aj aktívne látky, ktoré dokážu nájsť trhliny a poškodenia vo vlasovom vlákne a opraviť ich. Vzácne oleje a výťažky z rastlín vyhladzujú krepovatenie, vlasy posilňujú od korienkov a pevnejšie ich ukotvia v pokožke.

Viete si správne umývať vlasy?

Najmä vlasy namáhané farbením, ale aj prirodzene suché a lámavé vlasy ocenia šetrný spôsob umývania. Vlasy si najskôr navlhčite. Malé množstvo šampónu rozotrite v dlaniach s trochou vody. Prejdite nimi po povrchu vlasov, nešúchajte, len nechajte chvíľu pôsobiť. Tak uvoľníte povrchové nečistoty. Vlasy si opláchnite, postup zopakujte. Teraz už môžete jemne krúžiť prstami. Po opláchnutí naneste masku alebo kondicionér, dôkladne opláchnite. Namiesto uteráka zabaľte vlasy len do bavlneného trička. Vlasy nikdy nešúchajte uterákom, len z nich jemne povytláčajte vodu.

Umývací kondicionér (co-wash)

Každodenná sviežosť

Skvelé riešenie na leto, keď máte potrebu umyť si vlasy každý deň pre pocit sviežosti. Ide o mimoriadne jemné umývanie vlasov typu dva v jednom. Produkt nepení a neoberá vlasovú pokožku o prirodzenú hydratáciu. Obsahuje len povrchovo aktívne látky na báze olejov, ktoré odstraňujú nečistoty, pot a prebytočný maz. Výťažky z rastlín zanechávajú vlasy jemné a lesklé. Neobsahuje silikóny, nemastí vlasy a je ideálny tiež na predĺženie trvácnosti farby na vlasy.

Tuhé šampóny

Ekologické a praktické

Samozrejmosťou každého tuhého šampónu je prírodné zloženie. Počas prvých týždňov sa vám možno bude zdať, že tento spôsob umývania vlasov je pre vás nevhodný a vlasy pôsobia mdlo. Je to preto, lebov tejto fáze sa z vlasov dostávajú nánosy chémiez bežných šampónov. To sa zmení približne po mesiaci. Vaše vlasy budú žiariť zdravím, budú vzdušné, lesklé, kvalitnejšie. Nesporným plusom je, že nezaťažujú životné prostredie a sú praktické na cestovanie.

Hybridné šampóny

Riešia viacero problémov naraz

Majú funkciu dva v jednom, čo je skutočne praktické. Napríklad vás zbavia lupín a súčasne pôsobia proti vypadávaniu vlasov alebo vlasy umyjú, hydratujú a zároveň podporia tvorbu vĺn. Šetria čas aj peniaze, pretože nie je potrebný ďalší krok v starostlivosti.

Pre-šampóny

Inteligentná starostlivosť o jemné vlasy

Tieto produkty prinášajú intenzívnu starostlivosť bez zaťaženia jemných alebo zoslabnutých vlasov. Ich majiteľky často zápasia so spľasnutím, ak použijú klasickú výživnú masku alebo kondicionér. Vďaka špeciálnej starostlivosti sú vlasy najskôr ošetrené, až potom umyté. Do suchých vlasov najprv včešete produkt (na výživu, detoxikáciu, ochranu farby), necháte pôsobiť odporúčaný čas a následne ho vymyjete bežným šampónom. Vďaka tomu zbavíte vlasy usadenín, ktoré spôsobujú ich spľasnutie či rýchle mastenie.

Low-poo šampóny

Jemná očista citlivej pokožky

Poskytujú šetrný umývací program pre namáhané, poškodené a farbené vlasy. Nenájdete v nich sulfáty, ktoré síce vytvárajú bohatú penu, no súčasne oberajú pokožku a vlasy o prirodzenú hydratáciu a oslabujú vlasové folikuly. Low-poo šampóny menej penia, no vlasy umyjú rovnako dôkladne vďaka jemným cukrovým tenzidom (napríklad z kokosového oleja) a micelárnej technológii. Taktiež existujú prírodné penivé zložky, napríklad rastlina mydlica lekárska.

NÁŠ TIP:

Ak zatiaľ nechcete kupovať špeciálny produkt, vyskúšajte umývanie naopak. Najskôr do vlhkých vlasov naneste kondicionér, nechajte pôsobiť a vymyte. Až potom si umyte vlasy ako obvykle.