Umenie vrstvenia

Ako hovorí jedno známe príslovie, menej je viac. Ale platí to aj v prípade perlových šperkov? Nie tak celkom. Súčasné trendy razené slávnymi módnymi domami, ale aj menšími progresívnejšími značkami velia vrstviť. Pokiaľ máte doma viacero obľúbených šperkov zo zlata, ale aj iných prírodných materiálov, nebojte sa skúsiť pridať k nim perly. Nie je to samozrejme pre každého. Vyznávačky striedmejšieho štýlu môžu zostať verné mottu „3 doplnky a dosť“ a rozhodne nebudú o nič menej trendy. Čo je práve krásne na dnešnej móde, je jej rôznorodosť a dôraz na individualitu. Pokiaľ nechcete ponechať vrstvenie náhode, stavte na minimalistické perlové šperky, napríklad tie z kolekcie Luster od českej značky KLENOTA. Sú navrhnuté tak, aby dokonale vynikla krása perál a 14 kt zlata, a dali sa ľahko vzájomne kombinovať.

Ilustračné foto
Zdroj: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Vyberte si tie pravé perly pre vás

V perlách môžu byť značné rozdiely vo veľkosti, farbe a tvare. Každá žena si teda určite nájde tie svoje srdcové perly, ktoré svojím odtieňom budú ladiť k tónu jej pleti, sadnú k jej štýlu a osobnosti. Príkladom môžu byť bohémske barokové perly, ktoré sú veľmi obľúbené aj medzi ženami, ktoré preferujú menej formálny až bohémsky štýl. Pravidelne okrúhle sladkovodné perly sú zase cenovo dostupné a zoženiete ich v nekonečne mnohých odtieňoch, od čisto bielej, cez pastelovo ružovú, marhuľovú, až po fialovú. Tajomné tahitské perly a zlatisté perly južného Pacifiku pôsobia za všetkých okolností luxusne a obstoja aj ako výrazný solitérny šperk.

Ilustračné foto
Zdroj: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Vytvárajte nečakané kombinácie

Perly si môžete zobrať naozaj k akémukoľvek outfitu. Predtým bývalo zvykom, že mali dámy perly schované na slávnostné udalosti, ako je ples alebo návšteva divadla. Dnes naopak zapôsobíte, keď poskladáte protikladné kúsky zo svojho šatníka a doplníte ich práve napríklad perlami. S jedným efektom ale musíte počítať. Perly dodajú výslednému vzhľadu vždy veľkú porciu ženskosti a upútajú na seba pozornosť.

Ilustračné foto
Zdroj: Pixel-Shot / Shutterstock.com

A ako teda konkrétne na to? Skúste svoju uniformu zloženú z bieleho trička a džínsov doplniť o súpravu niekoľkých perlových náramkov. K voľnočasovej kockovanej alebo džínsovej košeli si vezmite perlový náhrdelník. Jednoduché puzdrové šaty skombinujte s väčšími náušnicami s barokovou perlou. A určite vás napadne mnoho ďalších ciest, ako si zamilovať perly.