Predstavte si, že by sa o vašu krásu a večnú mladosť postarali naraz hneď štyria špecialisti. Lákavá predstava? Nepochybujeme. Špičkový plastický chirurg, dermatologička, fyzioterapeutka a fitneska sa pri čítaní nasledujúcich riadkov budú venovať len a len vám.

Diana Polakovičová, fyzioterapeutka
ZÁBALY

Príjemné a veľmi účinné. Telové zábaly, pri ktorých sa na pokožku nanesú vysokovýživné krémy a séra a následne sa nechajú pôsobiť v teple. Takýmto spôsobom sa dajú riešiť problémy celulitídy a zároveň spevňovať a formovať pokožka. Zábaly telo zbavujú aj nadbytočnej vody a dodávajú klientkam pocit ľahkosti. Samotné ošetrenie trvá asi hodinku a končí sa krátkou masážou, počas ktorej terapeut odblokuje lymfatické cesty.

JAS POKOŽKY

Rokmi pokožka nestráca len pružnosť, ale aj zdravý a mladistvý jas. Pravidelná starostlivosť v salónoch je dobrým riešením. Ja najradšej pracujem s dvojfázovou alginátovou maskou, ktorá čistí, pomáha pleti lepšie absorbovať iné výživné látky a dodáva jej rovnováhu. Okrem toho pokožku na tvári jemne bieli, čo ocenia najmä ženy, ktoré trápia pigmentové škvrny. Aby priaznivých účinkov nebolo málo, táto čarovná maska pleť rozjasňuje a zvláčňuje.

Náš tip:

Skvelým prostriedkom na zlepšenie štruktúry pleti, vyhladenie jemných vrások a zmiernenie pórovitého vzhľadu je Nu Skin 180º® AHA Facial Peel and Neutraliser. Jedinečný peeling zjemňuje drsnú pokožku a účinne preniká do hlbších vrstiev pokožky, kde spolu s neutraliserom stimuluje tvorbu kolagénu. A ako vieme, práve kolagén je zodpovedný za pevnú a pružnú pokožku, po ktorej túži každá z nás.

1492864:gallery:true:true:true
Nu Skin 180º® AHA Facial Peel and Neutraliser, balenie 30 ml, 72,19 €

MUDr. Adriana Tomeková, dermatologička

PIGMENTOVÉ ŠKVRNY

Musím sa pochváliť, že už aj na Slovensku ponúkame klientkam ošetrenie s názvom Lux terapia. Darí sa ním odstrániť aj pigmentové škvrny, s ktorými sa ostatné metódy zatiaľ nevedeli popasovať. Iba desaťminútové ošetrenie dokáže po troch opakovaniach odstrániť až 90 percent pigmentových škvŕn na tele a rovnako aj na tvári. Výraznú redukciu pacientka zaznamená už po prvom raze, po troch opakovaniach je však efekt takmer dokonalý

LIPOMASÁŽ

Bezbolestné ošetrenie, ktoré trvá zhruba polhodinku, ale jeho efekt je jedinečný. Špeciálny prístroj dokáže vykonávať až 40 ošetrení, od spevňovania pokožky, odbúravania tukov a celulitídy až po riešenie problémov zavodňovania organizmu. S každou klientkou osobitne preberieme jej požiadavky a programy jej správne nakombinujeme. Bonusom tohto prístroja je aj program, ktorý je zameraný na antiaging kože celého tela, a tak nielen spevňuje, ale aj pozitívne vplýva na tvorbu nového kolagénu.

TERMÁLNY LIFTING

Riešenie pre dámy, ktorým alternatíva plastickej chirurgie zatiaľ nevyhovuje, pretože napriek vynikajúcemu výsledku ide o neinvazívny zákrok. Počas termálneho liftingu sa pomocou rádiofrekvencie zahrievajú podkožné vrstvy, v ktorých sa vyrovnávajú elastické vlákna štvornásobne rýchlejšie a zároveň sa vytvorí 60 – 80 % nových kožných buniek. Okrem vyrovnania vrások tak svojej pokožke vrátite aj mladistvú kvalitu a jas, laicky povedané, vaša pokožka omladne o 5 až 10 rokov. Efekt však nie je viditeľný hneď po ošetrení, ale až zhruba o pol roka. Počas tohto obdobia sú v pokožke obnovujúce procesy naštartované na maximum a pokožka v podstate mladne sama.

MUDr. Dušan Červeň, plastický chirurg

PRSIA

Bez debaty, to, že ženské prsia strácajú pevnosť a svoj tvar, je asi najčastejším problémom, čo trápi ženy na ich tele. Sčasti je to vec genetiky, sčasti za to môže výrazný úbytok na váhe a sčasti tehotenstvo aj dojčenie. Nech je príčina akákoľvek, existujú riešenia. Po tomto zákroku však na prsníkoch vznikajú jazvy, ktorých viditeľnosť je individuálna. Preto pri zvažovaní, či zákrok vykonať, alebo nie, beriem do úvahy fakt, či je ochabnutie také rozsiahle, že to, jednoducho povedané, pacientke za to stojí. Čo sa týka samotného zákroku, ide o odstránenie nadbytočnej kože a samotné vytvarovanie prsníkov a prsných žliaz.

OČI

Starnutie tváre nie je podmienené len vekom, ale aj životným štýlom a genetickou predispozíciou. Výrazný úbytok na váhe alebo dlhodobé stresové obdobie je tiež výrazným urýchľovačom starnutia pokožky, ktoré k plastickému chirurgovi privedie aj mladšie dámy. Prvou z oblastí, kde je starnutie najviditeľnejšie, je očné okolie. Operácie horných alebo dolných viečok sú takmer denným zákrokom. Problémom na týchto miestach je ochabovanie pokožky a svalstva zároveň, čomu sa prispôsobuje aj zákrok. Pri korekcii viečok netreba čakať až na úplnú jeseň života. Aj po korekcii pokožka prirodzene povoľuje a je pravdepodobné, že po niekoľkých rokoch bude treba zákrok zopakovať, ale nikdy sa už problém nevráti do pôvodného stavu.

LIFTING

Tvárový lifting sa delí na horný a dolný. Pri hornom liftingu sa snažíme odstrániť vrásky z oblasti čela, pri dolnom liftingu zase vyrovnávame zvyšné časti tváre a krk. Kým horný lifting je v našich zemepisných šírkach skôr rarita, dolný lifting patrí medzi bežne vyhľadávané zákroky. Ide o odstránenie nadbytočnej kože a fixáciu svalstva. Počas rokov a, samozrejme, aj pod vplyvom gravitácie tvár akoby klesala nadol, čo spôsobuje okrem vrások aj pokles kontúr tváre. Pri zákroku sa snažíme o akési celkové podvihnutie, takže logicky nie je možné sa zamerať len na jednu malú oblasť. Možno zákroky znejú komplikovane, sú však omnoho menej bolestivé a pre ženu jednoduchšie ako v minulosti. Už po desiatich dňoch od operácie sa dámy môžu vrátiť k bežným povinnostiam.

Zora Czoborová, fitneska

BRUCHO

Táto oblasť trápi ženy asi najčastejšie. Musím však pripomenúť, že brucho je najmä odrazom toho, ako sa stravujeme. Ak sa z jeho obvodu snažíme zhodiť nejaký ten centimeter, cvičenie rozhodne nestačí. Treba obmedziť príjem cukrov a tukov na minimum a naopak zvýšiť príjem zeleniny. Čo sa týka cvičenia, nejde o to, koľko brušákov urobíte, ale o bezchybnú techniku a pravidelnosť. Päť – až sedemminútové precvičovanie denne zaručene prinesie svoje ovocie.

RAMENÁ

Triceps často volám aj najlenivejším svalom na našom tele. V podstate pri väčšine našich pohybov iba voľne visí a zapájame ho len pri zapažovaní. Ochabnuté ramená netrápia len ženy v zrelšom veku, ale rovnako aj mladé dievčatá, ktoré pravidelne neposilňujú svalstvo. Najznámejším, ale zároveň aj najúčinnejším cvikom na triceps sú jednoznačne kľuky.