Jeho víziu módy nasledovali všetky slávne modelky, ktoré na fotenia obliekal. Eva Herzigová, Hana Soukupová, Linda Vojtová, Veronika Vařeková... Nečudo, že najviac hrdý je na post riaditeľa módy v českej ELLE.

Kedy si prvýkrát uvedomil, že sa zaujímaš o módu viac než iní ľudia?

Odmalička som chcel byť odlišný, nezapadať do uniformity. Už na strednej škole som chodil tak vyzúrene oblečený, že i vlastný brat, keď ma stretol na ulici, sa robil, že ma nepozná. Čím som starší, tým som v obliekaní nenápadnejší, jednoduchší.

Čo pre teba znamená móda?

Určitý postoj, momentálnu situáciu, ľudské pocity.

Ľudia, ktorí pracujú v módnej brandži, bývajú módou často posadnutí. Bol alebo je to aj tvoj prípad?

Ja som posadnutý topánkami... Mám ich v rôznych farbách, od bordó cez zlaté až po zamatové.

Ako sa počas rokov zmenil tvoj šatník?

Prešiel nejakými zmenami, až sa ustálil. Rád nosím úzke nohavice po členky iba s tričkom alebo košeľou. Alebo tepláky, tričko a sako. Milujem nákupy v Miláne. Aj keď si hovorím, že všetko už mám a nič nepotrebujem, tam si vždy niečo kúpim. (Úsmev)

Koľko (približne) míňaš za módu?

Nemám mesačný limit. Jeden mesiac je to viac, iný menej...

Aká je najdrahšia/najmilovanejšia/najzábavnejšia vec v tvojom šatníku?

Najobľúbenejšie sú topánky Gucci, ručne maľované s morskou pannou, výťažok z tejto kolekcie putoval na charitu pre UNICEF.

Čo robíš s oblečením, ktoré už nenosíš?

Buď ho dám bratovi (dvojčaťu), ale on nie je taký odvážny ako ja. Zvyšok vecí preto rozdávam známym.

Pozri sa do svojho šatníka a spomeň si na niečo najintímnejšie alebo najsilnejšie, čo sa ti spája s určitým kúskom v skrini.

Pásikavé tepláky od Y3 som chcel tak veľmi, že som si ich kúpil, aj keď mali už len o dve čísla väčšie, a dal som si ich zúžiť. Vždy, keď si ich oblečiem, tak je o rozruch postarané. Každý si ich všimne a okomentuje ich. (Úsmev)

Keď nerobíš, tak...?

Som v posilňovni. Alebo cestujem. (Úsmev)