Inšpirujte sa našimi radami a využite šikovné triky na zväčšenie objemu vlasov, aj keď vás príroda neobdarovala práve levou hrivou.

Svetlé pramienky

Pri farbení aj zosvetľovaní sa vrchná vrstva vlasu zľahka naruší, čo je pri jemných vlasoch dobre. Stanú sa drsnejšími a tým sa podporí ich objem. Ideálny je aj jemný melír, ktorý vlasom opticky prepožičia hĺbku a švih.

Strih je alfou a omegou

Pri jemných vlasoch to platí dvojnásobne! Vyberte si krátky účes alebo bob po bradu! Dlhšie vlasy sú zaťažené vlastnou váhou a pôsobia spľasnuto. Nezabudnite na pravidelné podstrihávanie rozstrapkaných končekov.

Postupný účes

Má šmrnc a vlasom prepožičia plnosť! Pozor na príliš prestrihaný účes, pri ktorom môžu vlasy pôsobiť ešte jemnejšie a konce redšie. Vyberte si skúseného kaderníka, ktorý pramienky spostupní s citom. Ideálny je jemne strapatý styling.

Žehličku na vlasy nepoužívajte častejšie ako raz
Žehličku na vlasy nepoužívajte častejšie ako raz
Zdroj: Blikk

Okrúhla kefa

Pri fénovaní používajte dve okrúhle kefy súčasne – zatiaľ čo vlasy na jednej kefe chladnú, cez druhú môžete fúkať ďalší prameň. Najlepšie sú keramické kefy s veľkými dierkami, ktoré skracujú čas schnutia. Krátke vlasy fénujte v protismere ich rastu.

Púder na objem

Malý zázrak, ktorý osvieži váš vzhľad! Investícia do objemového púdra sa vyplatí – vaše vlasy môžu nadobudnúť až 5-násobne väčší objem. Jemne poprášte vlasy pri korienkoch, rozotrite a tvarujte prstami, kým sa púder nezmení na matný závoj.

Čomu sa vyhnúť?

Stylingové a ošetrujúce produkty s obsahom olejov (spreje, vosky) sú pre vás tabu! Jemné vlasy zaťažia a výsledkom je spľasnutý účes.

Penové tužidlo? Áno!

Na jeho účinky sa môžete spoľahnúť – vlasom okamžite prepožičia pevnejšiu textúru. Veľmi to nepreháňajte, inak sa dostaví opačný efekt – množstvo vo veľkosti golfovej loptičky je akurát. Tužidlo včešte do vlhkých vlasov, aby ste ho naniesli rovnomerne.

Suchozipsové natáčky

Vlasy uhladia, dodajú im ohromujúci objem a perfektný tvar. Po umytí si vlasy predsušte, potom prameň po prameni precízne natáčajte na natáčky, zalakujte a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Výsledkom je dokonalý účes plný života

Tupírujte!

Zaručený a trvácny objem dosiahnete tupírovaním. Postupujte po jednotlivých prameňoch – vlasy natiahnite nahor a tupírovacím hrebeňom ich začesávajte proti smeru rastu vlasov. Opatrne uhlaďte podľa potreby a zafixujte lakom od korienkov smerom nahor.

Vlasy
Vlasy
Zdroj: Nový Čas pre Ženy