Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Najvyššia futbalová súťaž odštartuje iba na troch štadiónoch

Archív

Zdroj: Archív

Reklama

BRATISLAVA - Už je to tak. Jarná časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa nezačne kompletným päťzápasovým programom.

Klimatické podmienky a sčasti aj ľudskýfaktor zabránili hrať zápasy naštadiónoch v Petržalke a B. Bystrici.Dohrávky budú 14. marca. Tútosobotu sa teda z rozhodnutiaLigovej komisie SFZ po obhliadkeštadiónov delegátmi bude hrať ligaiba v Ružomberku, Trenčíne a Žiline.Informácie o aktuálnom stave v klube prednieslivčera zástupcovia Nitry, Žiliny a BanskejBystrice. Tá má tento víkend nútenýoddych. S nimi sa „zvezie“ i Trnava, v Petržalkeby sa mal predstaviť Púchov.

MŠK Žilina (4. miesto, 37 bodov)
Majstrovské ciele
ŽILINA - Štvrtý tím aktuálnejtabuľky MŠK Žilina inéako majstrovské ciele predjarnou časťou Corgoňligy 2005/2006nemá. Po jesennýchdvadsiatich odohranýchkolách strácatím spod Dubňa naprvú priečku iba tri body,no podľa slov športovéhomanažéra klubu Karola Belaníkazohrajú dôležitú úlohuv boji o titul najmävzájomné zápasy prvýchštyroch tímov -teda Artmedie Bratislava,Trnavy, Ružomberkaa Žiliny.Počas zimnej prestávkyabsolvovali Žilinčania rovnakýmodel prípravy akov minulej sezóne. Celkompreverilo Žilinu v príprave11 súperov a okrem trochzápasov, v ktorých MŠK remizoval,v ostatnýchzvíťazil.

FC Nitra (5. miesto, 28 bodov)
Do ligy aj s Demom
BRATISLAVA - Nitraniav zimnej príprave uprednostnilimedzinárodnú konfrontáciupred slovenskou.Za odchod Kóňu do SpartyPraha získali 16 miliónovSk, mužstvo však užmôže počítať s navrátilcomIgorom Demom.„Som toho názoru,že Demo môže Nitrepomôcť a môže byť zaujímavousúčasťou aj celej súťaže,“povedal tréner FCIvan Galád, ktorého mrzífakt, že zrejme viac nebudemôcť počítať so 16-ročnýmtalentom Miroslavom Stochom.Ten je už totiž takmernaisto v slávnej londýnskejChelsei, čo v klube troškunaplo vzťahy medzi tréneroma novým vedením.Oproti pochopiteľnémukoučovmunázoru, „...aby najlepšíhráči zostali v mužstve“,razí vedenie slovamičlena predstavenstva EugenaArvaya inú líniu: „Športje aj prostriedok toho, abysa obchodovalo.“

B. Bystrica (7. miesto, 25 bodov)
Predĺžená hladovka
B. BYSTRICA - Aj to sa stáva.Mužstvo, tréner a určiteaj diváci v Banskej Bystricisú už hladní po lige, prírodaje však proti. Tohtoročnéklimatické podmienkyneumožnili Dukle odštartovaťodvetu domanačas, a ako sa vyjadrilmanažér klubu T.Geist, prognózy neveštianič dobré ani pri ďalšomstretnutí Banskobystričanovv domácom prostredí.„Chceme bojovať o účasťv Intertoto Cupe. Jednak tobude príležitosť na dobrúletnú prípravu, na druhejstrane nestratíme kontakts mužstvami Európy,“ uviedolmajiteľ Dukly JánKováčik. S cieľom vedeniaklubu sa stotožnilaj nový tréner DušanRadolský. „Hráčimusia mať pred seboucieľ. Treba hrať jednoduchoz pevnej obrany,čo najďalej od vlastnej bránkya využiť silu dvoch našichútočníkov,“ uviedol D.Radolský.

Vyberáme pre vás niečo PLUS