Reklama

Robíte všetko možné, ale vaše vlasy sú nanič? Desatoro správneho umývania vlasov, bod č. 5 vás dostane!

Kondicionér až po umývaní vlasov? Spravte to

Zdroj: Shutterstock

Reklama

Používate kvalitnú vlasovú kozmetiku, s umývaním a tepelnou úpravou to nepreháňate, no vaše vlasy sú aj tak nanič? Čítajte ďalej, s našimi radami ich dostanete do tip-top formy!

Suché, slabé a akoby bez života. Ak tak vyzerá aj vaša hriva, možno robíte chybu už pri samotnom umývaní vlasov. Na čo si treba dať pozor?

1. Striedajte šampóny!

Aj z toho najlepšieho šampónu na svete môžete mať pocit, že neúčinkuje tak ako na začiatku. Je možné, že do vašich vlasov sa dostávajú ošetrujúce zložky, ktoré pre vlas už nie sú potrebné, preto ho zaťažujú. Vždy si kupujte iný šampón a po čase sa k obľúbenej značke môžete vrátiť.

2. Rozrieďte troškou vody

Šampón neaplikujte na vlasy priamo, ale najprv si ho v dlaniach rozrieďte troškou vody. Nielenže sa bude ľahšie nanášať, ale znížite koncentráciu umývacích a penivých zložiek a umývanie bude šetrnejšie.

Zdroj: Shutterstock

Kondicionér až po umývaní vlasov? Spravte to

3. Stačí raz!

Umývate si vlasy každý druhý alebo dokonca každý deň? Nič vám nevyčítame, vlasy sa majú umývať tak často, ako je potrebné, ale! Umývanie na dvakrát je v tomto prípade úplne zbytočné, dokonca aj dlhé vlasy stačí umyť iba raz.

4. Efektívne umývanie

Ak cítite, že jedno umytie na mastné alebo znečistené vlasy nestačí, prvú dávku šampónu zriedenú s vodou si naneste len na povrch vlasov (nevmasírovať do vlasov a pokožky) – znížite tak povrchové napätie nečistôt. Druhýkrát naneste šampón klasicky krúžením pri korienkoch.

Zdroj: Shutterstock

Čo pomôže vašim vlasom?

5. Trápenie s lupinami

Vyskúšali ste už všetky šampóny proti lupinám, no váš problém stále pretrváva, prípadne sa zhoršuje? Vyskúšajte šampóny s účinnou zložkou disulfid selénia, ktorá priamo účinkuje na kvasinky spôsobujúce lupiny.

6. Kondicionér je zbytočný!

Máte normálne a zdravé vlasy? Potom nestrácajte čas s kondicionérmi, jednoducho si ich na záver opláchnite studenou vodou, ktorá perfektne uzavrie vrchnú šupinkatú vrstvu vlasu. Majiteľky jemných vlasov by tiež nemali používať klasický kondicionér, ale nezmývateľný ošetrujúci produkt, ktorý sa nastrieka do uterákom vysušených vlasov.

7. Dávkujte s mierou

Situácia je iná pri suchých a farbených vlasoch, kde sú väzby medzi vláknami narušené a potrebujú intenzívne ošetrenie v podobe balzamu či masky. Mnohé ženy však robia chybu, že ich dávkujú v zmysle „čím viac, tým lepšie“. Rozhodne to neplatí, priveľa výživy zaťažuje vlasy a tie potom pôsobia spľasnuto a nepestovane.

Zdroj: Shutterstock

Ako si správne vybrať vlasový olej?

8. Pozor na horúcu vodu!

Zbožňujete umývanie vlasov horúcou vodou? Tak na to rýchlo zabudnite! Nič ich tak neoberá o vlhkosť ako práve príliš teplá voda. Zvyknite si ich umývať stredne teplou vodou a postupne prechádzajte na „vlažné“ umývanie. Vaše vlasy budú zdravšie a lesklejšie.

9. Nikdy nie do suchých vlasov!

Stylingové produkty, ako napríklad penu na objem či podporu tvorby vĺn aplikujte do vlhkých, nie suchých vlasov. Potom vlasy upravte, ako ste zvyknutá. Ak ich nanesiete do suchých vlasov, veľa úžitku z nich mať nebudete.

Zdroj: Shutterstock

Kto má umývanie vlasov rád?

10. Nočná regenerácia

Pôsobia vaše vlasy rozsušene a oslabene, napriek tomu, že používate kvalitnú vlasovú kozmetiku? Vyskúšajte produkt na nočnú regeneráciu vlasov – vlasy si umyte, nechajte vyschnúť a pred spaním si do vlasov naneste nočnú masku vo forme peny. Ráno budú vaše vlasy ako vymenené!