Ak vás trápia tieto problémy, potom treba ísť problému na koreň a začať hneď pri umývaní vlasov.

Problém číslo 1 – Mám spľasnuté vlasy hneď po umytí!

Riešenie: Vyskúšajte takzvané obrátené umývanie vlasov. Je možné, že vašim vlasom nevyhovuje príliš výživné zloženie kondicionérov a masiek.

Ako na to: Vlasy si navlhčite a naneste kondicionér, prípadne vlasovú masku. Nechajte minútku-dve pôsobiť a až potom ich umyte šampónom ako obvykle. Takto sa najprv k vlasu dostanú výživné látky, ktoré sú dôležité pre ich zdravie a pružnosť. Následne príde k ich očiste a odstráneniu prebytočnej výživy, ktorá vlasy nadmerne zaťažuje.

5 rád, ako rýchlo vyčistiť sprchový kút.
5 rád, ako rýchlo vyčistiť sprchový kút.
Zdroj: Shutterstock


Problém číslo 2 – Mám vlasy plné uzlíkov a nejdú mi rozčesať!

Riešenie: Ak si vlasy nadmerne „drhnete“ a snažíte sa ich čo najviac napeniť, vyskúšajte pravý opak – šampón naneste najprv len povrchovo.

Ako na to: Šampón si rozotrite v dlaniach s kvapkou vody a naneste len na povrch navlhčených vlasov. Nemasírujte, nešúchajte, len nechajte chvíľu pôsobiť. Takto sa zníži povrchové napätie a vlasy sa lepšie pripravia na následné umývanie. Opláchnite a šampón naneste druhýkrát jemnou krúživou masážou. Po umytí použite masku podľa typu vlasov.

Úžasným omladzovačom môže byť aj ofina.
Úžasným omladzovačom môže byť aj ofina.
Zdroj: Shutterstock


Problém číslo 3 – Vlasy mi začali vypadávať!

Riešenie: Žiadna panika, možno ide len o sezónne vypadávanie vlasov. To čo potrebujú, je extra porcia výživy zvonka aj zvnútra. Namiesto kupovania výživových doplnkov skúste tekvicový olej.

Ako na to: Pred umývaním vlasov si do vlasovej pokožky končekmi prstov vmasírujte jemne zahriaty tekvicový olej. Nechajte pôsobiť aspoň 30 minút a umyte ako obvykle. Ráno aj večer užite vnútorne 1 PL tekvicového oleja. Je plný prospešných vitamínov, minerálov a nenasýtených mastných kyselín, ktoré vynikajúco posilnia nielen vaše vlasy, ale aj pokožku a nechty.

Tekvicový olej
Tekvicový olej
Zdroj: shutterstock.com