Určite ste to už zažili. Farba na vlasy vám nechytila, hoci ste postupovali ako obvykle, pleťová maska, z ktorej ste minule boli nadšená, vás na tvári štípala. Netušíte, čo za tým je? Možno stačí nahliadnuť do kalendára, v akej fáze sa práve nachádza mesiac.

SILA SPLNU: Začínajte pozvoľna

Pleť a telo
Žiarivá guľa nás trochu oslabuje, na biele noci reagujú nespavci i ľudia s citlivou povahou. Upokojte sa v kúpeli, ktorý vylepšíte kúpeľovou penou alebo soľou s antistresovým účinkom. Fantastická je prísada levandule alebo medovky, no dobre vám spraví aj vôňa ruže a pomaranča. Uvoľní vám myseľ, ale rovnako aj svaly. Jemná masáž tváre pleťovým olejom a guašou uvoľní tvárové svalstvo a budete pôsobiť mladšie. Tento efekt podporte použitím nočného krému v hrubšej vrstve alebo ešte lepšie nočnej masky.

Upokojte sa v kúpeli s levanduľou.
Zdroj: shutterstock

Vlasy
Na druhý deň po splne si naplánujte farbenie vlasov, teraz splní vaše očakávania. Ak sa chystáte ku kaderníčke, nechajte si len jemne zastrihnúť končeky, prípadne uprednostnite profesionálny zábal. Veľké zmeny strihu odložte, účes by vám nedržal. Aj doma si doprajte vlasovú masku. Na tretí deň po splne sa zamerajte na odstránenie chĺpkov. Vplyvom splnu sú oslabené, vytrhávanie bude ľahšie a menej bolestivé. Platí to aj pre vytrhávanie obočia.

Náš tip: Kokosový zábal
Vlasy si umyte a potom do nich zapracujte 2 PL jemne zohriateho kokosového oleja a 1 ČL medu. Nechajte pôsobiť aspoň 30 minút a vlasy opäť umyte.