Dokonalé očné linky sú jedným zo základných krokov každého líčenia. Ak to s nimi viete, dokážu vašej vizáži pridať na dramatickosti bez toho, aby ste si museli dať viac záležať na líčení zvyšku tváre.

Viete, ako dosiahnuť naozaj dokonalé líčenie očných liniek, alebo robíte jednu z nasledujúcich chýb?

1. Príliš výrazná spodná linka

Zámerom očných liniek je dodať vám sexi pohľad a oči opticky zväčšiť. Pokiaľ si ale na spodnú líniu rias alebo hranu spodného viečka (tzv. Waterline) nanesiete príliš veľa linky, najmä čiernej alebo tmavohnedej farby, oči tým, naopak, opticky zmenšíte.

Navyše sa výrazné spodné linky ľahko rozmazávajú a ak nechcete počas dňa vyzerať ako panda, budete ich musieť veľmi často kontrolovať a opravovať. Ak trváte na spodných linkách, vyberte si mäkkú ceruzku na oči vo svetlohnedom odtieni alebo si rovno spodnú líniu rias vytieňujte svetlohnedým tieňom pomocou štetca.

Ako si vyčariť dokonalé očné linky?
Ako si vyčariť dokonalé očné linky?
Zdroj: Shutterstock

2. Vyťahujete si viečko

Nie ste schopní nalíčiť si tenú rovnú linku bez toho, aby ste si jednou rukou pridŕžali viečko? Ak si pomáhate tak, že viečko pri vonkajšom kútiku vytiahnete, aby sa naplo, hneď s tým prestaňte. Nechtiac tak totiž urýchľujete tvorbu mimických vrások okolo očí.

Namiesto toho skúste ľahko zakloniť hlavu, aby ste pri líčení museli privierať oči. Ak to nepomôže, skúste trik jednej z najpopulárnejších beauty blogeriek Michelle Phan - ohyb viečka si pridržte vatovou tyčinkou na čistenie uší.

Ako si vyčariť dokonalé očné linky?
Ako si vyčariť dokonalé očné linky?
Zdroj: Shutterstock

3. Nerozlišujete jednotlivé linky

Ceruzka alebo fixka sú ideálne, ak s linkami ešte len začínate alebo ráno nemáte veľa času. Najľahšie sa s nimi totiž pracuje. Ich nevýhodou je, že s nimi spravidla nenakreslíte naozaj tenkú linku a že tieto typy liniek nie sú skoro nikdy sýto čierne.

Gélové linky majú výhodu naozaj veľmi sýtej, čiernej farby, ale musíte si chvíľu zvykať na prácu so štetčekom. Neobmedzujte sa len na ten, ktorý dostanete k niektorým gélovým linkám, ale vyskúšajte rôzne typy. Aby ste vytvorili skutočne dramatickú mačaciu linku, je potrebné, aby vám štetec naozaj padol do ruky. Dajte si ale pozor, niektoré gélové linky sa ľahko rozmazávajú.

Ak túžite po tenkej, výrazne čiernej linke, ktorá sa nerozmazáva, naučte sa pracovať s tekutými linkami. Pri líčení sa s nimi síce pracuje najťažšie, pretože štetec je veľmi špicatý a mäkký, ale ak sa to naučíte, odmenou vám budú dokonalé ostré linky.

Ako si vyčariť dokonalé očné linky?
Ako si vyčariť dokonalé očné linky?
Zdroj: Shutterstock

4. Poznáte len čiernu

Čierna linka (alebo tmavohnedá, ak máte po 40-ke) je síce nestarnúcou klasikou, pokiaľ ale poznáte len tieto dve farby, robíte chybu. Tenká nude linka pri spodnej línii rias alebo biela linka totiž dodajú vášmu pohľadu sviežosť a opticky rozžiaria oči. Veľmi trendy sú aj najrôznejšie farebné neónové či metalické linky. Doprajte si ich na horné viečko, ale už ich nedoplňujte očnými tieňmi a voľte k nim nenápadné líčenie pier.

Ako si vyčariť dokonalé očné linky?
Ako si vyčariť dokonalé očné linky?
Zdroj: Shutterstock