Ach, ako atraktívne, oddýchnuto a krásne vyzeráme vďaka letnému bronzu. Slniečko má však aj svoju odvrátenú stránku. UV-žiarenie preniká do hlbších štruktúr pleti a odčerpáva zásoby vody. A čo je horšie, ak to so slnením preháňame, narúša aj kolagénové a elastínové vlákna. Následkom je ochabnutá pleť a nové vrásky. Preto sa o ňu v lete starajte dvojnásobe. Počas dňa používajte krém s vysokým OF a večer ju hýčkajte maskou zo záhradky.

Toto sú TOP letné masky!

OVOCNÉ

1. Jablková proti vráskam
Vyskúšajte účinok tejto osviežujúcej a vypínacej masky, ktorú si však treba dopriať pravidelne raz za týždeň! Vymiešajte 1 žĺtok s polovicou najemno nastrúhaného jablka. Naneste na pleť a nechajte pôsobiť 20 minút.

Aj šupky z jabĺčka majú vyhladzujúci účinok na pleť.
Zdroj: Dušan Křístek

2. Broskyňová pre žiarivú pleť
Hebká a omladená bude vaša pleť vďaka pôvabnému ovociu. Zrelú olúpanú broskyňu roztlačte na pyré a vymiešajte s 1 PL plnotučného tvarohu a 1 PL medu. Tvaroh pôsobí vďaka obsahu mliečnych kyselín ako protivráskový zázrak, broskyňa je bohatá na mangán, selén a zinok, med pôsobí regeneračne a antibakteriálne.

Marhule sú nabité prospešnými látkami.
Zdroj: shutterstock

3. Malinový detox
Ovocné kyseliny v malinách rozpúšťajú odumreté kožné bunky a podporujú prirodzenú obnovu pleti. Malinové semiačka obsahujú cennú kyselinu linolovú, ktorá spolu s vitamínom C pleť krásne hydratuje. Navyše sú bohaté na karotén, ktorý pleť chráni pred UV-žiarením. Za malú hrsť malín roztlačte vidličkou, pridajte 1 ČL medu, prírodného jogurtu a pár kvapiek citrónovej šťavy. Po 15 minútach jemne zotrite handričkou namočenou v teplej vode.

Maliny omladzujú a čistia pleť.
Zdroj: shutterstock

4. Omladzujúca hroznová
Červené hrozno obsahuje silný antioxidant resveratrol, ktorý spomaľuje proces starnutia pleti. Jeho jadierka sú zase bohaté na látky, ktoré zvláčňujú pleť. Dobre umyte 10 bobuliek červeného hrozna a pokrájajte ostrým nožom na menšie kúsky. Roztlačte na kašu a pridajte 1 žĺtok a 3 ČL medu. Žĺtok môžete nahradiť 3 ČL tvarohu. Naneste na tvár krk a dekolt a nechajte pôsobiť 30 minút. Potom zmyte vlažnou vodou.

Hrozno je omladzujúci zázrak.
Zdroj: shutterstock
Melón je osvieženie pre telo i pleť.
Zdroj: shutterstock