Zabudnite na domáce farbenie s neistým výsledkom a vyskúšajte naše triky, vďaka ktorým získate k dobru ďalších pár týždňov s upraveným zovňajškom.

Ak si vlasy pravidelné farbíte, určite to poznáte: už o pár týždňov sa ukážu odrastajúce korienky, ktoré nás vedia obrať o sebavedomie a pocit pohody. Najmä ak príliš kontrastujú s dĺžkami alebo ak vám už presvitajú šedivé vlasy. Nechce sa vám púšťať do farbenia?  Tu je pár tipov:

 

1. Suchý šampón

Ako dobre vedia výrobcovia suchých šampónov predvídať nečakané situácie! Tónované varianty produktov nás nielenže zbavia mastnoty a prinavrátia objem, ale krásne zjemnia aj farebné prechody. Nastriekajte šampón do cestičiek a do partií okolo tváre, chvíľu nechajte pôsobiť, jemne vmasírujte a hotovo. Nezabudnite si umyť ruky!

Suché šampóny vyriešia problém s mastnými korienkami.
Suché šampóny vyriešia problém s mastnými korienkami.
Zdroj: archív

2. Tónované tužidlo

Tento produkt je určený na ľahké tónovanie vlasov a oživenie farby. Aplikujte do vlhkých alebo suchých vlasov – najlepší výsledok dosiahnete, ak ho nanesiete štetcom priamo na odrasty a vyfénujte. Upravte ako obvykle a používajte po každom umytí vlasov.

3. Vlasové doplnky

Sú mega trendom sezóny a navyše zakamuflujú odrastené korienky: vlasové šatky, čelenky a rôzne ozdoby. Nielenže odpútajú pozornosť od viditeľných odrastov, ale zachránia vás aj vtedy, ak ste si nestihli umyť vlasy.

Šatky a čelenky sú super módny doplnok.
Šatky a čelenky sú super módny doplnok.
Zdroj: shutterstock

4. Súpravy na farbenie korienkov

Paleta produktov na farbenie vlasov zahŕňa vychytávky od výmyslu sveta. Patria medzi nie aj farbiace sety určené len na odrasty. Farbu nanášajte na suché vlasy pozdĺž cestičky a kontúr tváre. Nechajte pôsobiť odporúčanú dobu a zmyte. Tento spôsob farbenia vyžaduje čas a trochu praxe, ale výsledok stojí za to!

Ak sa predsa len rozhodnete pre farbenie, všetko si vopred pripravte.
Ak sa predsa len rozhodnete pre farbenie, všetko si vopred pripravte.
Zdroj: Shutterstock

5. Spreje na korienky

Na rozdiel od farbenia je aplikácia sprejov skutočne jednoduchá. Jednoducho vlasy prerozdelíte cestičkou a nastriekate na miesta s viditeľnými odrastami.

6. Maskara na vlasy

Ak máte tmavé vlasy so svetlými alebo šedivými odrastami, pomôže hnedá alebo čierna špirála. Existujú však aj špeciálne maskary na vlasy. Ak takú nemáte, pomôžte si obyčajnou, v každom prípade z nej však pred nanesením zotrite nánosy farby, aby vám hmota neostala vo vlasoch. 

Máloktorá žena sa vie stotožniť so svojimi šedinami.
Máloktorá žena sa vie stotožniť so svojimi šedinami.
Zdroj: shutterstock

7. Vlasové púdre

Okamžite zakryjú odrasty a šediny, perfektne splynú s farbou vlasov a navyše absorbujú prebytočnú mastnotu. Majú dobrú výdrž a dokonca sú odolné proti vlhkosti. Aplikujú sa hubkou a výsledom je krásny, prirodzený vzhľad. Návštevu u kaderníka môžete pokojne odložiť.

8. Vlasový korektor

Áno, čítate správne. Korektory neslúžia len na vyrážky a začervenania. Jednoducho ním zakryjete aj prvé šediny – korekčný krém naneste na penový aplikátor a prejdite ním problematické partie. Tento spôsob sa hodí len na krátkodobé osvieženie účesu a na mini odrasty. Existujú však aj korektory v tyčinke, ktoré sú špeciálne určené na vlasy. Sú odolné voči vode a dajú sa zmyť len šampónom.

S jednoduchými trikmi zamaskujete odrasty aj bez farbenia.
S jednoduchými trikmi zamaskujete odrasty aj bez farbenia.
Zdroj: Shutterstock

9. Vlasová fixka

Ak vyviniete trochu detektívneho úsilia na internete, nájdete aj vlasový korektor vo forme fixky, ktorý umožňuje veľmi precízne krytie a zjednotenie s požadovaným odtieňov ostatných vlasov. Zanecháva vlasy jemné, s prirodzeným pohybom a bez zlepenia. Neobsahuje amoniak ani peroxid, je veľmi šetrný k vlasom aj pokožke. Vydrží až do ďalšieho umytia.