Vyhľadávanie:

Menu:

Poznáte históriu dekoratívnej kozmetiky?

24.8. 15:00 Čím sa ženy líčili v minulosti? Akú symboliku ukrýval mejkap a mal len estetickú funkciu? Zistite, čo ste možno ešte nevedeli!

V čom sa kúpali známe ženy?
Foto: Northfoto
Ktorý egyptský boh vám vládne a čo vám  pripravil na najbližšie obdobie?

1/9 Výrazné tmavočierne linky okolo očí boli typické pre tváre vznešených mužov i žien v starovekom Egypte. Okrem skrášlenia však plnili aj inú funkciu, viete akú?

Staroveké Grécko

2/9 V starovekom Grécku sa líčili ženy i muži. K skrášľovaniu s obľubou používali prírodné minerály. Ktoré z nich sa ukázali ako jedovaté?

Foto: Shutterstock, shutterstock
Rimanka

3/9 Akú estetickú funkciu mali v časoch Rímskej ríše "splenia"?

Sušené bylinky

4/9 V období stredoveku sa starostlivosť o telo a skrášľovanie pokladali za márnivosť a ignorovali sa aj základné hygienické pravidlá. Jedna procedúra však bola predsa len v móde, uhádnete ktorá?

Foto: shutterstock, shutterstock
Alžbetínske obdobie

5/9 Bledosť bola vždy považovaná za výsadu šľachty, pretože ju odlišovala od pracujúceho ľudu. Čo bolo ešte v móde v období renesancie?

Barokový kostým

6/9 V období baroka skončila éra odstraňovania obočia, rias a vlasov. Akým spôsobom si ženy zvýrazňovali obočie?

Foto: shutterstock, shutterstock
Gejša

7/9 Tradičný biely mejkap gejší obsahoval olovo a spôsoboval zdravotné problémy. Neskôr ho nahradil ryžový púder. Aká symbolika sa mu pripisovala?

Červený rúž

8/9 Rúž v podobe vysúvacej tyčinky, ako ho poznáme dnes, sa objavil v roku 1949 ako novinka Rouge Baiser, „Červený bozk“. Ako vyzeral jeho priamy predchodca?

Foto: shutterstock, shutterstock
Vintage maskara

9/9 Začiatkom 20. storočia otriasol svetom kozmetiky obrovský škandál - jedna žena zomrela a dvanásť úplne osleplo po použití istého skrášľovacieho výrobku. O aký produkt išlo?

Foto: shutterstock
Hrať znova Ďalšie kvízy Pochváľ sa s výsledkom